VUGD komandu papildinās 18 lidojoši viedpalīgi

VUGD komandu papildinās 18 lidojoši viedpalīgi

Aizvien biežāk droni jeb bezpilota lidaparāti sevi pierāda ne vien kā rīks foto un video iegūšanai, bet arī kā lieliski palīgi valstij un sabiedrībā nozīmīgās jomās, piemēram, ugunsgrēku likvidēšanā. 2020. gadā 18 bezpilota lidaparāti arī VUGD darba ikdienu padarīs krietni viedāku un pārdomātāku, palīdzot ātrāk reaģēt un rīkoties situācijās, kad notikusi ugunsnelaime.

Valsts un ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Eiropas Savienības (ES) projekta ietvaros 2020. gadā vidū savas darbinieku rindas plānojis papildināt ar vairākiem viediem un tehnoloģiski attīstītiem komandas biedriem – 18 bezpilota lidaparātiem.

To iegādes mērķis ir galvenokārt paaugstināt VUGD darba efektivitāti, objektīvāk, laicīgāk un operatīvāk reaģēt situācijās, kad noticis ugunsgrēks vai kāda cita dabas un cilvēka izraisīta katastrofa.

Pēc VUGD sniegtās informācijas – dienesta darbā plānots integrēt trīs veidu bezpilota lidaparātus. No kopumā 18 iegādei plānotajiem droniem 11 būs aprīkoti ar kameru, seši ar termokameru un viens kartēšanas drons. Paredzēts, ka tiem droniem, kas aprīkoti ar kameru, būs jāspēj veikt dažas obligātās funkcijas – automātiski sekot konkrētam objektam, kā arī automātiski lidot pēc iepriekš izplānota maršruta.

Šis ES projekts kopumā izmaksās vairāk nekā pusmiljonu, konkrētāk, 588 228 eiro. Lielāko daļu jeb gandrīz 500 tūkstošus no izmaksām segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Izmaksās ietilpst gan pašu dronu iegāde, gan arī VUGD darbinieku apmācības, apmācību aprīkojums un pielāgots štāba transportlīdzeklis.

Jāpiebilst, ka darbs ar bezpilota lidaparātiem VUGD līdz šim nav bijis īsti svešs. Jau iepriekš bijušas vairākas situācijas, kad nepieciešams izmantot to sniegtās funkcijas, talkā ņemot pašu VUGD darbinieku privātos dronus, taču tie ne vienmēr ir atbilstoši aprīkoti un spējīgi izpildīt nepieciešamos uzdevumus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!