Zināms, kas mudina Latvijas iedzīvotājus tiekties pēc gudrās mājas ērtībām

Zināms, kas mudina Latvijas iedzīvotājus tiekties pēc gudrās mājas ērtībām

Attīstoties tehnoloģijām, attīstās arī māja. Attālinātas dažādu ierīču vadības iespējas ir tikai viena no priekšrocībām, ko sniedz gudrā mājā un ko pamazām savos mitekļos vēlas ieviest arī Latvijas iedzīvotāji. Mobilo sakaru operators "Tele2" sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat” veikuši  aptauju, kurā noskaidrots, cik gatavi sākt dzīvot gudrajā mājā ir Latvijas iedzīvotāji un kuri no viedās mājas elementiem mājokļos tiek integrēti visbiežāk.

Drošība un enerģijas taupīšanas iespējas ir problēmas un izaicinājumi, ar ko ikdienā saskaras ne viens vien mājokļa īpašnieks. Pēc aptaujā iegūtajiem rezultātiem secināts, ka visbiežāk tieši drošības palielināšanai un enerģijas taupīšanas nolūkos Latvijas iedzīvotāji būtu gatavi savus mājokļus aprīkot ar viedajām ierīcēm. Piemēram,

teju puse aptaujāto jeb 46% norādījuši, ka par noderīgāko viedierīci mājai atzīst novērošanas kameru.

Savukārt vēl 33% par drošības garantu mājoklī uzskata arī durvju video zvanu.

Apskatot iedzīvotāju attieksmi pret viedajām tehnoloģijām, kas sniedz palīdzīgu roku enerģijas taupīšanā, var secināt, ka ceturtā daļa aptaujas dalībnieku atzīst par noderīgu un arī paši vēlētos iegādāties apkures regulēšanas ierīci, kas sniedz energoefektivitātes iespējas. Taču gandrīz vēl tikpat jeb 23% respondentu par vērtīgu pirkumu savam mājoklim uzskata gudrās rozetes, kuras iespējams attālināti ar viedierīces palīdzību ieslēgt un izslēgt.

Aptaujas dati arī parādījuši zīmīgu sakarību starp vēlmi aprīkot savu mājokli ar viedierīcēm un bērnu skaitu ģimenē. Proti, jo lielāka ģimene, jo lielākas vajadzības pēc ērtībām, drošības un galu galā resursu taupīšanas, ko mūsdienās palīdz sniegt gudrās mājas aprīkojums. Tas, savukārt, nozīmē to, ka -

salīdzinoši lielāku nepieciešamību pēc gudrās mājas labumiem izjūt tieši ģimenes ar bērniem.

Tele2 mazumtirdzniecības departamenta direktore Dace Škrabe norādījusi, ka, salīdzinot ar Rietumu valstīm, Latvijā viedās tehnoloģijas mājokļos ienāk gausāk un pakāpeniski. Tas lielākoties saistāms ar iedzīvotāju skepsi un neuzticēšanos šo risinājumu funkcionalitātei.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!