Cēsniekiem piedāvā bezmaksas apgūt datu analītiķa prasmes

Cēsniekiem piedāvā bezmaksas apgūt datu analītiķa prasmes

Darbs ar datiem ir viena no 21. gadsimta pieprasītākajām profesijām, tomēr, lai arī interese ir liela, darba roku trūkums manāms arī šajā jomā. Šajā sakarā Cēsis vēl izaudzināt savu informācijas tehnoloģiju paaudzi, aktīvi rīkojot gan seminārus, gan dažādas apmācības kustības “valsts#196” ietvaros. Jaunākā kustības iniciatīva devusi iespēju Cēsu pilsētas iedzīvotājiem bezmaksas apgūt datu analītiķu kursus un jau pēc trim mēnešiem iesoļot darba tirgū jaunu profesionāļu statusā.

Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes datiem pērn Cēsu novadā iedzīvotāju skaits pārsniedza 16 tūkstošus. Ņemot vērā gan vajadzību pēc IT prātiem, gan pašu iedzīvotāju interesi par informācijas tehnoloģijām, Cēsu novads jau labu laiku turas pie mērķa – panākt, ka tuvākajā nākotnē vismaz 1% novada iedzīvotāju strādā ar informācijas tehnoloģijām un datu analīzi saistītās profesijās. Lai sekmīgāk sasniegtu šo mērķi, Cēsu novada pašvaldība un datu tehnoloģiju uzņēmums “Squalio” cēsniekiem rīko bezmaksas trīs mēnešu apmācības kursus datu analītikas jomā.

Interese par piedāvātajiem kursiem cēsniekos izraisījusi lielu interesi, apmācībām kopumā piesakoties 135 pretendentiem jeb 10 interesentiem uz vienu vietu.

Tā kā vēlmi darboties datu analītikas jomā izrādījis tik liels skaits interesentu, apmācībām tika atlasīti kopumā 28 pretendenti. Puse no tiem šobrīd jau uzsākuši trīs mēnešu ilgo ceļu līdz diplomam.  

Squalio pārstāvis Einārs Garona stāsta, ka, atlasot pretendentus, noteicošais faktors esot bijis viņu motivācija apgūtās prasmes pielietot praktiski. Tāpat svarīgi esot bijis, vai pretendentam ir bijusi kāda iepriekšēja pieredze darbā ar datiem.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs izteicies, ka zināšanas un prasmes digitālajā jomā esot kaut kas jauns novada attīstībai, taču tajā visā saskatāms būtisks potenciāls. Ņemot vērā iedzīvotāju interesi un sekmīgo projekta apmācību iesākumu, Cēsu novada pašvaldība nākotnē plāno izveidot sadarbību arī ar citiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kas sniegtu iespējas cēsniekiem kļūt digitāli prasmīgākiem.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!