Četras no piecām organizācijām pērn saskārās ar datu pazaudēšanu

Četras no piecām organizācijām pērn saskārās ar datu pazaudēšanu

Saskaņā ar jaunāko kiberdrošības pētnieku Proofpoint ziņojumu pērn 85% organizāciju saskārušās ar datu pazaudēšanu. Ziņojumā norādīts, ka lielākoties pie tā nav vainojama tehnika, bet gan cilvēciskais faktors. 

Proofpoint ziņojums balstās uz 600 drošības profesionāļu aptauju, kuri strāda lielajos uzņēmumos. Tāpat dati šim pētījumam ņemti arī no Proofpoint Informācijas aizsardzības platformas. 

Saskaņā ar ziņojumu datu pazaudēšanu parasti izraisa slikta mijiedarbība starp cilvēkiem un mašīnām. “Neuzmanīgi lietotāji” daudz biežāk izraisa datu zuduma incidentus nekā uzlauztas vai nepareizi konfigurētas sistēmas. Darbinieki, piemēram, mēdz aizmirst iestatīt paroli lielai datubāzei, kas ir viens no biežākajiem datu noplūdes cēloņiem. Proofpoint galvenais stratēģijas vadītājs Raiens Kalembers uzsver, ka

neuzmanīgi vai ļaunprātīgi lietotāji ir un arī turpmāk būs atbildīgi par lielāko daļu incidentu.

Pētījumā noskaidrots, ka no visām organizācijām, kuras cietušas datu zuduma incidentā, 86% tas radīja negatīvas sekas biznesam, kas izpaudās kā uzņēmējdarbības traucējumi vai ieņēmumu kritums. Proofpoint arī apgalvo, ka daudzas organizācijas labprāt investē datu zuduma novēršanas risinājumos, taču lielākoties šīs investīcijas ir nepietiekamas. Tāpēc Kalambers iesaka organizācijām pārdomāt savas stratēģijas saistībā ar datu zuduma novēršanas risinājumiem un organizēt darbinieku apmācības datu drošības jomā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!