RTU zinātnieki uzstāda jaunu datu pārraides rekordu

RTU zinātnieki uzstāda jaunu datu pārraides rekordu

Līdz ar mākslīgā intelekta (MI) risinājumu attīstību būtiski pieaug pieprasījums pēc ātras un energoefektīvas datu pārraides. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes (DITEF) zinātnieki sekmīgi testē jaunu modulatoru optiskajiem starpsavienojumiem datu centros un uzstāda datu pārraides rekordu.

MI attīstība lielā mērā ir atkarīga no inovatīviem un energoefektīviem datu pārraides risinājumiem, piemēram, silīcija fotonikas mikročipiem, kas nodrošina ātrāku liela apjoma datu pārraidi un apstrādi ar mazākiem zudumiem un enerģijas patēriņu. RTU DITEF Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūta zinātnieku veikums silīcija fotonikas čipu attīstībā, tostarp dizaina izstrādē un testēšanā, arvien vairāk piesaista pasaules zinātnes un uzņēmējdarbības vides interesi.

Sadarbojoties ar ASV uzņēmumu OpenLight Photonics un Vācijas uzņēmumu Keysight Technologies Deutschland GmbH, institūta zinātnieki eksperimentos testēja jaunu elektroabsorbcijas optisko modulatoru uz silīcijas fotonikas čipa, sasniedzot datu pārraides ātrumu vairāk nekā 380 Gbit/s.

Pasaulē lielākajā optisko tīklu un sakaru konferencē un izstādē “Amerikā Optical Fiber Technology” RTU zinātnieku veikums tika augstu novērtēts un atzīts par pasaules rekordu.

Optiskā modulatora dizainu izstrādāja OpenLight Photonics, bet izgatavoja Izraēlas kompānija Tower Semiconductor. Modulatoru RTU pētnieki testēja ASV uzņēmuma Keysight Technologies laboratorijā Vācijā, ar ko arī izveidojusies cieša sadarbība, tajā stažējoties RTU doktorantiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!