ChatGPT čatbots palīdz hakeriem uzlabot savus kiberuzbrukumus

ChatGPT čatbots palīdz hakeriem uzlabot savus kiberuzbrukumus

Mākslīgā intelekta (MI) attīstība sniedz ne tikai ieguvumus, bet arī riskus, par ko jomas eksperti aicina nopietnāk domāt. Arvien advancētāki MI risinājumi ir labs ierocis arī hakeriem, kuri ar to palīdzību var prasmīgāk veikt kiberuzbrukumus. Par to brīdinājuši uzņēmumi Microsoft un OpenAI, kuri atklājuši, ka hakeri izmanto ChatGPT, lai uzlabotu un pilnveidotu savus kiberuzbrukumus. 

Nesen publicētajā pētījumā abi uzņēmumi atklājuši, ka Krievijas, Ziemeļkorejas, Irānas un Ķīnas hakeru grupējumi izmanto tādus rīkus kā ChatGPT, lai izpētītu uzbrukuma mērķus, izprastu savu darbību potenciālo vērtību, uzlabotu savas shēmas un pilnveidotu sociālās inženierijas metodes. 

Šobrīd ir identificētas vairākas kibernoziedznieku grupas, kuras prasmīgi izmantojušas MI rīkus incidentu sarīkošanā.

Viena no tām ir Strontium, kas saistīta ar Krievijas militāro izlūkdienestu. Šis grupējums izmanto lielos valodu modeļus, lai saprastu satelītu sakaru protokolus, radaru attēlveidošanas tehnoloģijas un īpašus tehniskos parametrus. 

Savukārt Ziemeļkorejas hakeru grupa, kas pazīstama kā Tallium, ir izmantojusi lielos valodu modeļus, lai izpētītu publiski ziņotās ievainojamības un mērķa organizācijas, izstrādātu saturu pikšķerēšanas kampaņām utt. Tikmēr Irānas kibernoziedznieku grupa Curium izmantojusi lielos valodu modeļus, lai ģenerētu pikšķerēšanas e-pastus un pat kodu, lai izvairītos no antivīrusu lietojumprogrammu atklāšanas. 

Jāatzīmē, ka arī jau iepriekš bijušas bažas par MI izmantošanu kiberuzbrukumos, jo īpaši tāpēc, ka ir parādījušies tādi MI rīki kā WormGPT un FraudGPT, kas palīdz izveidot ļaunprātīgus e-pastus un uzlaušanas rīkus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!