Corporate Solutions grupa mazos uzņēmumus aicina uz bezmaksas IT drošības apmācībām

Corporate Solutions grupa mazos uzņēmumus aicina uz bezmaksas IT drošības apmācībām

Īpaši mazo uzņēmumu vidū IT drošība ir viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem. Būtisks iemesls tam - mazo uzņēmumu rīcībā nav tādu IT risinājumu, IT speciālistu un arī finanšu resursu, lai savam biznesam nodrošinātu augstāko drošības līmeni. Tomēr bieži vien tieši darbinieka zināšana vai nezināšana ir noteicošais, vai uzņēmums cietīs kiberuzbrukumā. Tāpēc BiSMART partneris Corporate Solutions grupa uzsākusi sociālo akciju “Kibernoziedznieki sitīs sāpīgi Tavam biznesam! Mācies, lai neuzķertos!”, kuras ietvaros piedāvās bezmaksas kiberdrošības un pikšķerēšanas apmācības Latvijas mazajiem uzņēmumiem platformā CloudStudy

Lai arī pēdējos gados vērojama lielāka aktivitāte īpaši no lielo uzņēmumu puses dažādos veidos izglītot darbiniekus IT drošības jomā, tomēr joprojām vērojams salīdzinoši liels krāpniecības apjoms. Ievērojams zināšanu un prasmju trūkums kiberdrošībā ir manāms dažāda līmeņa un nozaru uzņēmumos. Piemēram, uz pikšķerēšanas e-pastiem joprojām uzķeras 20 līdz 70% darbinieku. 

Corporate Solutions grupas vadītājs Aigars Ceruss uzsver, ka

uzņēmumam var būt vislabākās antivīrusu programmas, vislabākie ugunsmūri, bet pietiek ar vienu darbinieka kļūdu, lai datori “nobruktu” un bizness uz laiku apstātos.

Pieredze ar e-apmācību platformas CloudStudy klientiem parāda, ka elementārus pikšķerēšanas e-pastus atver vidēji 20% darbinieku, taču atsevišķos uzņēmumos uz šādiem e-pastiem “iekrīt” pat 75% darbinieku. Ņemot šo vērā, Corporate Solutions grupa nolēma, ka jāpalīdz mazā biznesa pārstāvjiem, kas šobrīd ir visvairāk neaizsargāti, tāpēc īsteno šo sociālo akciju.

Apmācību programma ietver izglītojošus video, pēc kuriem jāveic zināšanu pārbaudes testi piecās ar kiberdrošību saistītās un aktuālās jomās: ​​paroļu drošība, e-pastu drošība, sociālo tīklu lietošana, IT drošības pamatprincipi organizācijā, Wi-Fi tīklu drošība un pikšķerēšana. 

Bezmaksas apmācībām var pieteikties mazie uzņēmumi līdz 20 darbiniekiem. Pieteikums par dalību jāaizpilda mājaslapā cloudstudy.lv līdz 6. janvārim.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!