Daudzi uzņēmumi, iespējams, nemaz nezina, ka saskārušies ar kiberuzbrukumu

Daudzi uzņēmumi, iespējams, nemaz nezina, ka saskārušies ar kiberuzbrukumu

Kiberuzbrucēji nesnauž ne mirkli. Tieši pretēji - arvien aktīvāk cenšas uzlauzt uzņēmumu drošības sistēmas, atrast kādu ievainojamību un izvilināt informāciju un svarīgus datus. Ņemot vērā pieaugošos draudu apmērus un IT drošības speciālistu nogurumu, daudzi uzņēmumi neizslēdz iespējamību, ka varētu arī nepamanīt kiberuzbrukumu un citus drošības apdraudējumus savam biznesam. 

Kiberdrošības ekspertu Vectra AI ziņojumā, kurā aptaujāti vairāk nekā 2000 IT drošības analītiķu ASV, atklāts, ka gandrīz visi (97%) ir noraizējušies par svarīgu drošības incidentu palaišanu garām. Tikmēr 71% aptaujāto atzina, ka, iespējams, viņu pārstāvētais uzņēmums ir ticis kibernoziedznieku nagos, taču par to nezina.

Divi galvenie iemesli, kāpēc uzņēmumi tik maz zina par situāciju savā IT drošības segmentā, ir, pirmkārt, arvien pieaugošā kiberdraudu ainava, kurai ir grūti izsekot līdzi. Otrkārt, uzņēmumi saņem pārāk daudz brīdinājumu par IT drošības apdraudējumiem, no kuriem daļu uzskata par “bezjēdzīgiem”. Vidēji IT komandas gadā saņem aptuveni 4500 brīdinājumu par datu apdraudējumu, no kuriem reāli spēj risināt vien divas trešdaļas jeb 67%.

2 no 5 IT drošības speciālistiem uzskata, ka tas ir tikai laika jautājums, līdz viņi palaidīs garām brīdinājumu par kādu nozīmīgu kiberincidentu.

Tāpat liela daļa aptaujāto atzinuši, ka ikdienā izmantotie drošības rīki nevis atvieglo, bet gan tieši pretēji - apgrūtina viņu darbu. 

Līdz ar to šobrīd uzņēmumos ne tikai ASV, bet arī citviet pasaulē iezīmējas tendence, ka IT drošības speciālista amats kļūst arvien nepievilcīgāks, un esošie amata pārstāvji raugās jauna darba meklējumos, kur cer saskarties ar mazāku stresu un iespējamību izdegt. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!