ES likumdošana ļaus lasīt darba devēja saraksti, kurā pieminēts darba ņēmējs

ES likumdošana ļaus lasīt darba devēja saraksti, kurā pieminēts darba ņēmējs

25. maijā Eiropas Savienībā (ES) stāsies spēkā Vispārējā Datu aizsardzības regula, atbilstīgi kurai darba ņēmējam būs iespējams pieprasīt no darba devēja visus datus par sevi, ieskaitot arī informāciju no darba devēja privātās sarakstes ar citām personām, vēsta laikraksts The Guardian.

Vispārējā Datu aizsardzības regula paredz, ka ikvienai personai ES teritorijā ir tiesības pieprasīt no jebkura uzņēmuma visu informāciju, kāda šī uzņēmuma rīcībā ir par attiecīgo personu, un šādas tiesības ir arī darba ņēmējiem, attiecībā uz darba devējiem, norāda izdevums.

Ja darba ņēmējs iesniegs atbilstošu pieprasījumu, viņa priekšniecībai būs 30 dienas laika, lai savāktu visu informāciju, tajā skaitā e-pasta vēstules, kurās pieminēta informāciju pieprasījusī persona, ar darba pienākumu izpildi saistītos pārskatus, darba intervijas, ziņas par atalgojumu, disciplinārajiem sodiem un pat ierakstus no videonovērošanas kamerām.

„Kompānijām tas var izmaksāt daudzus tūkstošus eiro, jo ir ļoti, ļoti resursu ietilpīgs process,” uzskata laikraksta aptaujātie eksperti.

Jāpiebilst, ka darba devējam vienlaikus nav tiesību atbildes informācijā iekļaut datus, kas satur kāda cita cilvēka personisko informāciju. Tas savukārt nozīmē, ka visu datu apjomu nāksies filtrēt un rediģēt, teikts publikācijā.

Līdzīgas, lai arī ne tik liberālas iespējas gan jau pastāv vairākās valstīs, un to mērķis ir atvieglot darba konfliktu risināšanu – pateicoties šiem noteikumiem ir iespējams savākt informāciju izmantošanai tiesu prāvās. Turpmāk savukārt nekas netraucēs ikvienam darbiniekam, pat ja viņš negrasās tiesāties ar darba devēju, pieprasīt datus par sevi, kas var radīt problēmas daudzu uzņēmumu darbā, vai pat novest pie to bankrota, turklāt atsevišķos gadījumos šīs problēmas var tikt izraisītas apzināti, uzskata laikraksts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!