Gada nogalē ievērojami audzis kiberuzbrukumu skaits

Gada nogalē ievērojami audzis kiberuzbrukumu skaits

Līdz šī gada rudenim BiSMART partnera Latvijas Mobilais telefons izstrādātais kiberdrošības risinājums “LMT Interneta sargs” vidēji mēnesī apturēja ap diviem miljoniem kiberapdraudējumu, taču kopš augusta uzbrukumu skaits ir strauji pieaudzis. Oktobrī novērsto apdraudējumu skaits sasniedza jaunu rekordu – vairāk nekā 6,9 miljonus. Tā kā “Interneta sargs” neļauj lietotājam doties uz ļaunprātīgi veidotu lapu, piemēram, noklikšķināt uz īsziņā saņemtas saites, interneta banera vai reklāmas un brīdina klientu par potenciāli bīstamas lapas apmeklēšanu, ļoti daudzi cilvēki ir apturēti no neapdomīgu darbību veikšanas.

Kopš attiecīgā laika posma pērnajā gadā atvairīto kiberuzbrukumu skaits ir trīskāršojies: augustā novērsti 3,8 miljoni draudu, savukārt septembrī – vairāk nekā 4,6 miljoni. Aktuālie uzbrukumi joprojām saistās ar ļaunatūras pielietošanu, pikšķerēšanu un centieniem ģenerēt kriptovalūtu.

Visizplatītākais ļaunatūras veids aizvien ir trojāni, kas savā kontrolē var pārņemt un sabojāt lietotāja ierīci, kā arī zagt personīgo informāciju. 

LMT Kiberdrošības daļas vadītājs Mārtiņš Kaļķis uzsver, ka piesātinātajā informācijas plūsmā varam nejauši kļūt neuzmanīgi, un to mēģina izmantot krāpnieki, piemēram, radot interneta veikalu vietņu viltus kopijas un šādi iegūstot no cilvēkiem sensitīvu informāciju: viņu vārdus, paroles, adreses, bankas un citus datus. Viņš uzsver, ka “LMT Interneta sargs” oktobrī saskārās ar vairāk nekā 1,7 miljoniem šādu un līdzīgu gadījumu no 1500 domēniem. Salīdzinājumam janvārī tika apturēti vairāk nekā 1,3 miljoni uzbrukumu no 380 domēniem. Kā redzams, ik dienu tiek ģenerēts liels skaits šādu viltus lapu. 

Oktobrī Latvijā novērots arī rekordliels uzbrukumu skaits saistībā ar C&C centriem (Command-and-Control) – vairāk nekā 2,1 miljons, kas ir lielākais jebkad reģistrētais šādu uzbrukumu skaits. C&C centru darbības mērķis ir iekļaut ierīci botu tīklā un vadīt to, lai pēc tam izmantotu citiem krāpnieciskiem mērķiem. Šāda veida uzbrukumu pieaugums patlaban novērojams visā pasaulē. Laika gaitā C&C uzbrukumā pakļautā ierīce strādās sliktāk, internets tajā darbosies lēnāk.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!