Kibernoziedzība pasaules ekonomikā 2020. gadā iecirtusi triljonu ASV dolāru lielu robu

Kibernoziedzība pasaules ekonomikā 2020. gadā iecirtusi triljonu ASV dolāru lielu robu

Kibernoziedzība ir viena no lielākajām un nopietnākajām tehnoloģiju pasaules problēmām. Diemžēl kibernoziedznieku radītie posta darbi ik gadu turpina augt gan skaitliski, gan radīto finansiālo zaudējumu ziņā. Saskaņā ar uzņēmuma Atlas VPN sniegto informāciju - pērn kibernoziedzība pasaules ekonomikai izmaksājusi vairāk nekā vienu triljonu ASV dolāru, kas pielīdzināms 1% no pasaules IKP. 

Atlas VPN skaidro, ka 945 miljardi ASV dolāru no šīs iespaidīgās summas veido kibernoziedzinieku radītie zaudējumi lietotājiem, uzņēmumiem, kompānijām, iestādēm u.c. Savukārt atlikušie 145 miljardi ASV dolāru iztērēti centieniem uzlabot kiberdrošību, radot un ieviešot dažādus risinājumus, kas var palīdzēt cīņā ar šo ļaunumu. Taču izskatās, ka ne pārāk efektīvi tas izdodas. Joprojām ik pa laikam ārzemju medijos pavīd ziņas par būtiskiem incidentiem, kuru rezultātā apdraudēti tūkstošiem un pat miljoniem lietotāju datu un privātums. 

Kibernoziedzības radītie zaudējumi vairāk nekā viena triljona ASV dolāru apmērā ir satraucošs skaitlis. Par to liecina fakts, ka,

salīdzinot ar 2018. gadu, tēriņi šajā jomā pieauguši tieši uz pusi.

Attiecīgi pirms diviem gadiem kibernoziegumu mazināšanai tika iztērēti 600 miljardi ASV dolāru. 

Būtiski arī tas, ka, neskatoties uz šiem lielajiem cipariem un kibernoziedznieku aizvien aktīvāko uzdarbošanos, joprojām ir liels skaits to uzņēmumu, iestāžu, organizāciju, kā arī individuālu lietotāju, kuri savai datu drošībai pievērš visai mazu uzmanību vai arī tiem nav pietiekoši lielu zināšanu, kā ar šādu problēmu tikt galā. Piemēram, Atlas VPN atklājis, ka 20% no uzņēmumiem nezina, kā cīnīties pret kiberuzbrukumiem. Savukārt konkrēti Japānā 4% no visām valsts organizācijām nav sava kiberdrošības plāna. Uzņēmums secinājis, ka gatavības trūkums cīņai pret iespējamiem incidentiem ir īpaši satraucošs, ņemot vērā to, ka kibernoziedznieki pastāvīgi nāk klajā ar jaunām uzbrukuma metodēm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!