LMT mobilo sakaru tehnoloģijas izmantos kiberdrošības uzlabošanā

LMT mobilo sakaru tehnoloģijas izmantos kiberdrošības uzlabošanā

Kiberļaundaru pastrādātais mūsdienās rada aizvien nopietnākas un paliekošākas sekas, piesakot sacensību datu aizsardzības risinājumu izstrādātāju gudrajām galvām. Lai cīņa kiberdrošības palielināšanas lauciņā veiktos sekmīgāk, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kā vienīgais mobilo sakaru operators iesaistījies projektā, kurā tiks izstrādāta Eiropas Savienības (ES) stratēģija cīņā pret kibernoziegumiem.

LMT nācis klajā ar paziņojumu, ka iesaistījies projektā un kļuvis partneri projektā SPARTA – Eiropas Savienības kiberdrošības kompetences palielināšanai un ar saviem izstrādātajiem risinājumiem sniegs palīdzīgu roku projekta norisēs, kas saistītas ar kibernoziegumu apkarošanu un datu drošības uzlabošanu. Tajā, meklējot kiberdrošības risinājumus, uzsvars tiks likts uz četrām galvenajām nozarēm – sabiedrības pamatvajadzības, ekonomika, tehnoloģijas un suverenitāte.

Kopā ar citiem projektā iesaistītajiem LMT veiks darbu pie 5G eksperimentālās platformas nodrošināšanas kiberdrošības risinājumam. 

Konkrēti Latvijas Mobilais Telefons nodrošinās nepieciešamo mobilo sakaru infrastruktūru un sakaru tīkla inženieru atbalstu, pamatojoties uz eksperimentālās platformas darbības testa rezultātiem mobilo sakaru inženierijas un klientu servisa jomā.

LMT prezidents Juris Binde, runājot par cīņu ar kibernoziedzību, uzsvēra, ka efektīvi kiberdrošības risinājumi mūsdienās ir tikpat svarīgi kā aizsardzības aspekts valsts fizisko robežu nodrošināšanā. Savukārt, pamatojot savu iesaisti SPARTā, J. Binde norādīja, ka mobilo sakaru operators sniegs savu artavu projektā vairākos aspektos – informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un 5G attīstībā, kā arī klientu servisa risinājumu izstrādē.

Jāpiebilst, ka bez LMT projektā kopumā iesaistījušies 44 dalībnieki no 14 valstīm, kas pārstāv tādas jomas kā zinātnisko izcilību, tehnoloģijas – inovācijas, kā arī sociālās zinātnes tieši kiberdrošības kontekstā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!