LMT nācis klajā ar jaunu kiberdrošības pakalpojumu  - "LMT Interneta sargs"

LMT nācis klajā ar jaunu kiberdrošības pakalpojumu - "LMT Interneta sargs"

Reaģējot uz arvien pieaugušo kibernoziedzības apdraudējumu, tostarp Ukrainas karā pielietotajiem hibrīdkara un dezinformācijas paņēmieniem, mobilo sakaru operators LMT, izmantojot IT drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv DNS ugunsmūra funkcionalitāti, izveidojis jaunu interneta drošības risinājumu “LMT Interneta sargs”. Pakalpojums būs pieejams LMT klientiem, dodot iespēju pasargāt gan datoru, gan viedierīču lietotājus no ļaunatūras, datorvīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura.

“LMT Interneta sargs” aizsargās ierīces no dažādiem vīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura lietotnēs, pārlūkos un saziņas rīkos. Jaunais pakalpojums neļaus lietotājam doties uz ļaunprātīgi veidotu lapu, piemēram, noklikšķināt uz saites, banera vai reklāmas, un brīdinās par potenciāli bīstamas lapas apmeklēšanu. Tā kā jaunais pakalpojums darbojas tīkla līmenī, lietotājam nav jāveic nekādas darbības, tostarp nav nepieciešams lejupielādēt speciālu programmu vai mainīt telefona (rūtera) uzstādījumus. LMT tīklā tiek veiktas pārbaudes visām viedierīcēm – telefoniem, planšetdatoriem un datoriem – ar jebkādu pārlūkprogrammu.

Jaunais pakalpojums ne tikai aizsargās pret ļaunatūru, bet arī ļaus uzlikt ierobežojumus saturam, līdz ar to tas būs noderīgs palīgs vecākiem.

Lai uzliktu izvēlētos satura filtrus, piemēram, konkrētu lapu vai lietošanas laika ierobežojumus, lietotājam jāautentificējas savā “Mans LMT” kontā. Tur būs iespēja saņemt arī pilnu atskaiti par draudiem, ar ko saskārušās visas kontam piesaistītās ierīces. 

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka katru dienu pasaulē tiek radīts vairāk nekā 300 tūkstoši dažādu ļaunprātīgu programmatūru. Savukārt vidēji katra 13. lapa rada apdraudējumu tās apmeklētājam. Attīstoties tehnoloģijām, vienlaikus attīstās dažādu kaitniecisku programmatūru iespējas, un lietotājam kļūst arvien sarežģītāk pasargāt sevi un savus datus. Binde uzsver, ka LMT jau no darbības pirmsākumiem strādā, lai sniegtu tehnoloģisku atbalstu un rūpētos par sabiedrības drošību valsts, pilsētu infrastruktūras un drošu sakaru līmenī, un jaunais pakalpojums būšot vēl viens solis tuvāk klientu drošības sajūtas nostiprināšanai. 

Jāpiebilst, ka pakalpojumu “LMT Interneta sargs” var pieslēgt ikviens LMT klients sava interneta telefonā vai mājas interneta aizsardzībai. Tā cena ir no 1,20 eiro mēnesī, taču pirms pakalpojuma abonēšanas pieslēgšanas ikvienam numuram būs vienreizēja iespēja to 30 dienas izmēģināt bez maksas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!