Šogad divkārt palielinājies kiberuzbrukumu skaits

Šogad divkārt palielinājies kiberuzbrukumu skaits

IT uzņēmums Accenture veicis pētījumu par kiberdrošību, kurā noskaidroti vairāki fakti un tendences kiberuzbrukumu jomā. Kā viens no ļoti būtiskiem faktiem, kas tika atklāts  – šogad, salīdzinot ar pērno gadu, divkārt palielinājies kiberuzbrukumu skaits. Ja 2017. gada kiberdrošības pētījumā tika atklāts, ka vidēji uz vienu uzņēmumu mērķēti ap 106 kiberuzbrukumu, tad 2018. gada pētījumā šis skaitlis jau ir dubultojies, un fiksēti ap 232 uzbrukumiem vidēji uz vienu uzņēmumu vai organizāciju.

Tomēr līdz ar kiberuzbrucēju aktivizēšanos, arī paši uzņēmumi pamatīgāk nodrošinās ar dažādiem pretpasākumiem uzbrukumu apkarošanai.

Ja pērn no fiksētajiem 106 kiberuzbrukumiem 32 izrādījās sekmīgi, tad šogad šī proporcija ir krietni uzlabojusies – no 232 uzbrukumiem vien 30 esot izrādījušies sekmīgi. Šeit jāpiebilst, ka, gadiem ejot, arī uzņēmumu spējas atklāt kiberuzbrukumu kļuvušas ievērojami labākas – 89% incidentu atklāti mēneša laikā.

Viena no tendencēm, kas tika fiksēta pētījuma rezultātos – šogad no visiem kiberuzbrukumu veidiem 28% veido ārējie kiberuzbrukumi. Par šāda veida uzbrukumiem līdz šim dzirdēts biežāk, un tie tikuši arī vairāk praktizēti. Taču veiktā pētījuma rezultāti norādīja, ka  -

šogad vairāk par ārējiem uzbrukumiem esot fiksēti tieši iekšējie kiberuzbrukumi.

Jomas eksperti norāda, ka biznesa nozarē tā ir būtiska problēma, jo šādus uzbrukums parasti veic uzņēmumam vistuvāk esošās personas – darbinieki, sadarbības partneri un citi ar konkrēto uzņēmumu saistītie cilvēki.

Pārējie uzbrukumu veidi saistīti ar netīšu konfidenciālas informācijas nosūtīšanu nepareizam adresātam, konfigurācijas kļūdām infrastruktūrā, novecojušām vai pazaudētām ierīcēm.

Accenture Drošības pakalpojumu nodaļas vadītājs Latvijā Intars Grabovskis norāda, ka uzņēmumi ir pārāk kūtri, lai investētu mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās nozarēs un uzlabotu savas aizsardzības spējas. Viņš arī norāda, ka, attīstoties tehnoloģijām, arī kiberuzbrukumi kļūs viedāki un radošāki, līdz ar to arī uzņēmumiem būs jākļūst gudrākiem un aktīvākiem kiberuzbrukumu apkarošanā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!