Šogad par 53% pieaudzis konstatēto un atvairīto kiberuzbrukumu skaits

Šogad par 53% pieaudzis konstatēto un atvairīto kiberuzbrukumu skaits

Šī gada pirmajos četros mēnešos, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, par 53% pieaudzis Tet interneta tīklā konstatēto un atvairīto DDoS jeb piekļuves atteices uzbrukumu skaits. Tet galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins uzsver, ka kiberdrošības risks aizvien saglabājas augsts. Tāpēc ikvienam – gan privātiem, gan biznesa klientiem - ir svarīgi izglītoties un būt zinošiem kiberdrošības jautājumos, jo arī uzbrucēji arvien apgūst jaunas metodes.

Šī gada pirmajos četros mēnešos jau konstatēti 577 DDoS uzbrukumi, kas bijuši lielāki par 1 Gbps. Pēdējos gados novēroti dažāda veida DDoS uzbrukumi, tostarp liela apjoma aplikāciju uzbrukumi, kā arī tādi, kas vērsti uz DNS infrastruktūru. Tāpat konstatēti ilgstoši DDoS uzbrukumi, piemēram, kāds klients šī gada sākumā piedzīvoja uzbrukumu visām sava tīkla IP adresēm piecu dienu garumā.

D. Ņikitins norāda, ka mainījusies arī kiberuzbrukumu tendence. Ja agrāk pārsvarā bija finanšu motivēti uzbrukumi, tad pašlaik, ņemot vērā Latvijas ģeogrāfisko lokāciju, biežāk fiksē tādus, kas vērsti uz to, lai izjauktu sabiedrības ierasto dienas ritmu.

Būtiski atzīmēt, ka

joprojām katrs lietotājs pats ir atbildīgs par savu datu drošību.

Tieši tāpēc ir svarīgi regulāri izglītoties par kiberdrošības jautājumiem, jo arī uzbrucēji nepārtraukti attīsta savas metodes un atrod jaunus veidus, kā nodarīt kaitējumu tīkliem, vietnēm un sistēmām. Tiek izmantota pikšķerēšana, dažādi izspiedējvīrusi un citas metodes. Līdz ar to ikvienam interneta lietotājam jāmācās atpazīt, piemēram, īstus un viltus e-pastus.

Tikmēr uzņēmumiem ir jāuztver nopietni aizsardzība pret kiberuzbrukumiem un jāiegulda ne tikai datu pārraides tīkla uzlabošanā, bet arī aizsardzībā. Tā ir nozīmīga daļa no jebkuras organizācijas stratēģijas cīņā pret kiberuzbrukumiem. Tet šobrīd ievieš jaunu drošības risinājumu “Tīkla vairogs” maziem un vidējiem uzņēmumiem. Tas nodrošina būtisku kiberdrošības aizsardzību, pat ja uzņēmums ir tikko uzsācis savu darbību vai tajā ir tikai viens dators. Pārskatāmā nākotnē līdzīga iespēja aizsargāt savu ierīci būs pieejama arī privātpersonām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!