Trešdaļa vecāku nav runājuši ar bērniem par drošību internetā

Trešdaļa vecāku nav runājuši ar bērniem par drošību internetā

Drošība internetā ir aktuāla ne tikai saistībā ar kiberuzbrukumiem, bet arī ar bērnu viedierīču lietošanas paradumiem. BiSMART partneris Tet veicis aptauju, kurā noskaidrots, ka arvien vairāk bērnu vecumā no 4 līdz 7 gadiem lieto viedierīces. Vienlaikus 38% vecāku vēl nav runājuši par digitālo drošību ar savām atvasēm šajā vecumposmā. Tomēr vairums uzskata, ka tieši šis ir tas vecums, kad ar bērniem runāt par drošu interneta lietošanu. 

Tet aptaujā noskaidrots, ka pēdējā gada laikā ir pieaugusi viedtālruņu lietošana 4-7 gadus vecu bērnu vidū — ja pērn 58% aptaujas dalībnieku norādīja, ka viņu bērni lieto skārienjutīgos telefonus, tad šogad tie ir jau 62%.

Turklāt pusei bērnu šajā vecumā pašiem pieder kāda digitālā ierīce, piemēram, 36% ir savs viedtālrunis, bet 21% sava planšete.

Tāpat 83% vecāku norāda, ka viņu bērniem mājās ir pieejams internets un visbiežāk viņi to izmanto, lai skatītos bērnu raidījumus, filmas, seriālus, dažādus video un spēlētu spēles. 

Lai gan ir dažādas iespējas, kā vecāki var kontrolēt un ierobežot atvasēm pieejamo saturu viedierīcēs, bērni nereti ātri vien atrod veidus, kā šos ierobežojumus apiet, tādā veidā, iespējams, saskaroties ar dažādiem riskiem. To apzinās arī vecāki — 68% aptaujas dalībnieku uzskata, ka bērnu drošība internetā ir apdraudēta, un 81% piekrīt, ka ir būtiski arī publiski runāt par bērnu digitālo drošību. Vienlaikus 38% vecāku atzīst, ka vēl nav ar bērniem runājuši par drošu interneta lietošanu.

Savukārt 68% vecāku uzskata, ka tieši 4 - 7 gadu vecumā ir īstais laiks sākt runāt ar bērniem par interneta drošības jautājumiem.

Tet norāda, ka labs palīgs vecākiem, runājot par drošību internetā, ir Tet skoliņas raidījums “Ričijs Rū un internets”, kam tikko iznākusi otrā sezona un kurā bērnu iemīļotais lācēns Ričijs Rū kopā ar bērniem apspriež dažādus ar digitālo drošību saistītus jautājumus un dzied jautras dziesmiņas. Raidījums skatāms platformā Tet TV+, kā arī vietnē digitaladrosiba.lv.

Jāpiezīmē, ka aptauju par bērnu drošību internetā Tet veica sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat. Tās ietvaros tika aptaujāti 500 vecāki, kuriem ir bērni vecumā no 4 līdz 7 gadiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!