Atklāta Latvijā lielākā saules elektrostacija

Atklāta Latvijā lielākā saules elektrostacija

Ar mērķi stiprināt Latvijas energoneatkarību aktīvi norit darbs gan pie saules, gan vēja parku izveides. Liels solis šajā ziņā sperts nupat, kad Valmieras novada Brenguļos uzbūvēta un atklāta valstī līdz šim lielākā saules elektrostacija (SES), kas nodrošinās zaļu elektroenerģiju teju 4000 mājsaimniecībām.

Jaunā SES izbūvēta autoceļa Valmiera–Brenguļi–Bikseja malā, divu kilometru attālumā no Brenguļiem un astoņus kilometrus no Valmieras centra. Tās īpašnieks ir pašmāju investīciju fonds Merito Sustainable Energy Fund I (Merito). Brenguļu SES teritorijā 8,9 hektāru platībā izvietoti vairāk nekā 12 300 saules paneļu.

Jaunā elektrostacija gadā saražos vismaz 7 500 000 kWh elektrības, kas atbilst 3800 mājsaimniecību vidējam elektrības patēriņam gadā.

Saražotā elektrība būs pieejama Valmieras un citu Latvijas novadu iedzīvotājiem.

Brenguļu SES ir otrā no astoņām saules elektrostacijām, kas šovasar atklāta ieguldījumu fonda Merito īstenotajā vērienīgajā Latvijas zaļās elektroenerģijas projektā. Jaunās SES izveidē investēti seši miljoni eiro, ko veido gan vairāk nekā 57 investoru ieguldījums, gan Citadele bankas aizdevums 2,8 miljonu eiro apmērā. 

Latvijas Republikas klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars norāda, ka ar pašmāju uzņēmēju iniciatīvu Latvija sper nozīmīgus soļus enerģētiskās neatkarības stiprināšanā. Saules radītā enerģija, viņaprāt, ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā palielināt Latvijas un citu Eiropas valstu neatkarību no naftas un gāzes produktiem, gudri izmantojot dabas resursus. 

Savukārt Saeimas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andris Kulbergs uzsver, ka zaļās infrastruktūras attīstība reģionos šobrīd ir kritiski svarīga. Vēsturiski vasaras mēnešos Latvijā vienmēr bijis lielākais elektrības deficīts, ko nācies aizstāt ar elektrības importu, tagad tā vietā tiek iegūta videi draudzīga elektroenerģija, kas būs ieguvums Valmieras novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!