Brocēnos taps vērienīgs 115 MW European Energy saules paneļu parks

Brocēnos taps vērienīgs 115 MW European Energy saules paneļu parks

Pēdējā laikā Latvijā īpaši liels fokuss tiek likts uz atjaunojamās enerģijas ieguves jomu - viens pēc otra tiek atklāti vai top plāni gan vēja, gan saules parkiem. Saistībā ar to atjaunojamās enerģijas ražotājs European Energy paziņojis, ka plānotais saules enerģijas parks Saldus novada Brocēnos ir nonācis projektēšanas stadijā. Tā uzstādītā jauda būs 115 MW, tādējādi kļūstot par vienu no lielākajiem saules enerģijas parkiem Latvijā un iezīmējot nozīmīgu pavērsienu valsts pārejā uz ilgtspējīgu nākotni. Saules paneļu parku Latvijas elektrotīklam plānots pievienot līdz 2025. gadam.

Paredzams, ka pēc tā uzbūves un nodošanas ekspluatācijā saules enerģijas parks Brocēnos ik gadu saražos aptuveni 120 000 MWh tīras atjaunojamās elektroenerģijas, kas pielīdzināma aptuveni 57 000 mājsaimniecību ikgadējam elektroenerģijas patēriņam.

European Energy Latvijas biroja vadītājs Alnis Bāliņš norāda, ka Brocēnos saražotā zaļā elektroenerģija būs vērtīgs pienesums valsts kopējam energotīklam, tā balstot Latvijas pāreju uz zaļo ekonomiku un pozitīvi ietekmējot elektroenerģijas tirgu ilgtermiņā. Turpinot paplašināt atjaunīgo energoresursu infrastruktūru, viņaprāt, arvien vairāk būs iespēja redzēt pozitīvu ietekmi uz Latvijas ekonomiku un enerģētisko drošību, kas sniegs labumu arī iedzīvotājiem, samazinot elektroenerģijas un apkures izmaksas. 

Savukārt European Energy viceprezidents un projektu attīstības vadītājs Torvalds Spangārds (Thorvald Spanggard) uzsver, ka Latvijas sabiedrība aizvien plašāk izmanto elektroenerģiju  un vairāk lūkojas pēc zaļākām alternatīvām, piemēram, zaļā ūdeņraža un e-metanola. Tāpēc uzņēmums ir apņēmības pilns piedāvāt šim augošajam pieprasījumam konkurētspējīgus atjaunojamās enerģijas risinājumus un sniegt ieguldījumu, daloties European Energy pieredzē un uzkrātajās zināšanās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!