Igaunija ir pirmā valsts pasaulē, kur uzstādīts viedais “zaļā” ūdeņraža skapis

Igaunija ir pirmā valsts pasaulē, kur uzstādīts viedais “zaļā” ūdeņraža skapis

Aprīļa beigās Vēja enerģijas asociācija sadarbībā ar BiSMART un Dānijas vēstniecību Latvijā organizēja konferenci “WindWorks. Powering Latvia's energy future”, kurā tika izzināts vēja enerģijas potenciāls un izmantošanas iespējas Latvijā. Arī Igaunija pamazām sper soli tuvāk tīrākas enerģijas izmantošanai, paziņojot, ka Tallinā uzstādīts pasaulē pirmais viedais “zaļā” ūdeņraža skapis. 

Viedais skapis, ko darbina saules baterijas, ir pilnībā automatizēts un tajā atrodami nelieli “zaļā” ūdeņraža baloni, kas nozīmē, ka primāri risinājums paredzēts mazajiem patērētājiem, piemēram, buru laivu, jahtu un kemperu īpašniekiem. Ūdeņraža balonus nodrošina PowerUP Energy Technologies, savukārt pašu ūdeņradi piegādā enerģētikas uzņēmums Alexela. Pakalpojuma ērtu izmantošanu nodrošina mobilo maksājumu sistēmu lietojumprogramma Paytailor. Šī sistēma dod iespēju gan atvērt viedo skapi un izvēlēties nepieciešamo ūdeņraža tvertņu skaitu, gan arī veikt maksājumu.

PowerUP Energy Technologies dibinātājs un izpilddirektors Dr. Ivar Kruusenberg norāda, ka

“zaļajam” ūdeņradim ir potenciāli būtiska nozīme, lai sasniegtu dekarbonizācijas mērķus visā pasaulē.

Vienlaikus Igaunijā līdz šim šis resurss bija pieejams ierobežotā daudzumā. Iemesls tam ir visai mazie saražošanas apjomi, īsti nesaskatot “zaļā” ūdeņraža reālu pielietojumu. Taču viedais ūdeņraža skapis būs pirmais nozīmīgais Igaunijas solis pretī tīrākas un ilgtspējīgākas enerģijas izmantojumam. 

Viedais “zaļā” ūdeņraža skapis ir salīdzinoši vienkāršs un arī rentabls risinājums, kā veicināt šī resursa plašāku pielietojumu. Atkarībā no tā, kāda būs lietotāju atsaucība, līdzīga veida viedos “zaļā” ūdeņraža skapjus varētu izvietot arī citās Eiropas valstīs. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!