Konferencē atklāj aktuālākās tendences un izaicinājumus būvniecībā un enerģētikā

Konferencē atklāj aktuālākās tendences un izaicinājumus būvniecībā un enerģētikā

Būvniecība un enerģētika ir divas ikvienas valsts pastāvēšanā nozīmīgas jomas, kuras tehnoloģiju attīstība un digitalizācija virza uz priekšu. Jautājums, cik mēs paši kā uzņēmums vai klients esam tam gatavi? Kādos virzienos attīstīsies šīs nozares? Kas aktuāls šobrīd? Ko šajā ziņā varam mācīties no citiem? Visu to bija iespēja uzzināt 30. novembrī BiSMART rīkotajā tiešsaistes konferencē “Būvniecība un enerģētika”. 

Konferenci kā ierasts atklāj BiSMART vadītājs Juris Kabakovs, kurš ieskicē nākotnes attīstības virzienus būvniecībā, piemēram, 3D druka, projektu menedžments, izmantojot mākslīgo intelektu, risinājumi darbinieku drošībai, datos savienots būvlaukums; enerģētikā - vieda enerģijas uzglabāšana, pašpietiekamība, digitalizācija, drošība, visa centrā - patērētājs.

Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons uzskata, ka elektroapgādes nākotnē būtiska nozīme būs “zaļajai” domāšanai, kuru praktiskā ceļā spēs realizēt, piemēram, transportlīdzekļu elektrifikācija. Tāpat arī paši klienti mainīsies -  ja šodienas klients patērē enerģiju, rītdien - pats to saražos, izmantojot, piemēram, saules un vēja parkus. 

Aktuālākos būvniecības industrijas trendus ieskicē būvniecības nozares eksperts Aleksandrs Švaikovs, kurš atklāj, ka izaicinājumi Latvijā šajā jomā pašreiz saistās ar kvalificētu speciālistu trūkumu, vadītāju rotāciju, tāpat arī tehnoloģijas būvniecības procesā varētu izmantot vairāk. 

Vieds uzņēmums mājo gudrā birojā - tāds ir IT uzņēmuma Corporate Solutions grupas uzskats, pilnībā renovējot ēku, lai pārvērstu to viedajā birojā. Ar šo ideju plašāk dalās uzņēmuma biznesa attīstības vadītājs Imants Felsbergs, uzsverot, ka viss birojs darbojas kā integrētu elementu kopums, ko savieno pašu IT infrastruktūra. Birojs ir energoefektīvs, ar viedām kondicionēšanas, temperatūras regulācijas, drošības sistēmām un sniedz augstu komfortu un ērtības darbiniekiem. 

Factris Latvija izpilddirektors Kaspars Barons atklāj, kā būvniecības un enerģētikas uzņēmumiem izvairīties no finansiāliem izaicinājumiem. Viens no risinājumiem ir izmantot rēķinu finansēšanas jeb faktoringa pakalpojumus, ko piedāvā arī uzņēmums Factris. 

Ar rīkiem viedai dokumentu vadībai būvniecības procesa atbalstam iepazīstina Digital Mind Latvija vadītājs Rinalds Sluckis, kurš plašāk stāsta par risinājumu vēsturisko arhīva dokumentu digitalizācijai un OpenText for BIM - sistēmu, kas glabā būvniecības dokumentus izstrādes, izplatīšanas, kontroles vajadzībām. 

Kādas priekšrocības pilsētai un iedzīvotājiem sniedz centralizēta siltumapgāde, izmantojot biomasu, atklāj Gren biznesa vadītājs Latvijā Andris Vanags. Viņš uzsver, ka šāda pieeja, piemēram,  mazina  piesārņojumu, nodrošina tīrāku gaisu, sniedz komfortu, nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi, kā arī izmaksas ir prognozējamas un konkurētspējīgas.

Ar pieredzes stāstu par uzņēmuma Storent Latvija digitālo transformāciju, dalās Storent Latvija direktors Guntis Grīnbergs. Viņš akcentē galvenos izaicinājumus, ar kuriem sastapās šajā procesā, kas rezultējies ar to, ka Storent Latvija ir pirmais nomas uzņēmums ar pilnu tiešsaistes nomas ciklu apvienojumā ar digitālo autorizāciju un e-parakstu. 


Kādi IT materiāli nepieciešami, lai radītu stabilus biznesa pamatus, atklāj Lursoft IT korporatīvo klientu konsultante Rūta Beirote, kura dalās ar plašu rīku klāstu, kas dos iespēju gan pārbaudīt, gan uzraudzīt topošo partneri vai klientu un tādējādi pasargāt savu uzņēmumu no riskiem un zaudējumiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!