Latvijā plāno būvēt lielāko saules enerģijas parku

Latvijā plāno būvēt lielāko saules enerģijas parku

Atjaunojamo enerģijas resursu ieguve un enerģētiskās neatkarības nodrošināšana Latvijā kļūst arvien aktuālāka. Pateicoties valsts atbalsta programmām, Latvijas iedzīvotāji sāk iesaistīties elektroenerģijas reažošanā pašu vajadzībām, uzstādot, piemēram, saules paneļus. Arī valsts līmenī jau top projekti par saules enerģijas ieguvi. Piemēram, sadarbībā ar Dānijas atjaunojamās enerģijas attīstītāju European Energy plānots uzbūvēt Latvijā lielāko saules enerģijas parku. 

Šo saules enerģijas parku plānots uzbūvēt Tārgales pagastā, kas atrodas Ventspils novadā. Norādīts, ka -

to elektrotīklam pievienos 2024. gadā un ik gadu saules enerģijas parks spēs saražot ap 110 000 MWh zaļās enerģijas.

Ar šo apjomu pietiek, lai apkalpotu 52 tūkstošus mājsaimniecību ar to gada elektroenerģijas patēriņu.

Dānijas vēstnieks Latvijā Flemings Stenders (Flemming Stender) uzsvēris, ka vēja un saules enerģijas projektu attīstība sniegs nozīmīgu ieguldījumu Latvijas zaļās pārejas un ilgtermiņa energoapgādes drošības veicināšanā. Viņš skaidro, ka European Energy pievērš īpašu uzmanību ilgtspējai un aktīvai vietējo kopienu iesaistei, kas ir atslēga atjaunojamās enerģijas projektu paplašināšanai Latvijā.

Savukārt European Energy Latvijas biroja vadītājs Alnis Bāliņš ir pārliecināts, ka šobrīd ir īstais laiks investīcijām atjaunojamās enerģijas projektos gan energoresursu cenu pieauguma, gan Zaļā kursa, gan arī atjaunojamo risinājumu konkurētspējas dēļ. Tāpēc straujiem soļiem jāvirzās uz priekšu un jāattīsta industriāla apjoma saules enerģijas parki.

Jāpiebilst, ka saules enerģijas parks Tārgalē būs pirmais enerģētikas uzņēmuma European Energy projekts Latvijā. Uzņēmumam Latvijā ir atvērts savs birojs, un arī mērķi mūsu valstī tam ir lieli, ieskaitot vairāk nekā 1 GW attīstības plānu, kas ietver gan saules, gan vēja parku projektus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!