Maijā trīskāršojies saules paneļu saražotās elektroenerģijas apjoms

Maijā trīskāršojies saules paneļu saražotās elektroenerģijas apjoms

Aktivitāte saules enerģijas ražošanā Latvijā turpina pieaugt. Par to liecina AS Sadales tīkls jaunākie dati. Maijā kopējais saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības apjoms pārsniedzis 60 gigavatstundas (GWh), kas ir trīsreiz vairāk nekā šajā pašā mēnesī pērn, kad tīklā tika nodotas apmēram 20 GWh saules saražotās elektroenerģijas.

Jāuzsver, ka faktiskais saules paneļu saražotās elektrības apjoms ir vēl lielāks, ņemot vērā, ka tūlītējā pašpatēriņā izmantotā elektroenerģija kopējā elektrotīklā nenonāk un attiecīgi šie dati netiek fiksēti.

Kopējā Sadales tīkla infrastruktūrai pieslēgto saules paneļu ražošanas jauda šobrīd ir jau gandrīz 450 megavati (MW). To veido vairāk nekā 22 000 mikroģeneratoru un 880 elektrostacijas (saules parki). Tā kā lauvas tiesa saules elektrostaciju arvien ir attīstības procesā, kopējā saules ģenerācijas jauda sadales sistēmā vēl pieaugs. Sadales tīkls prognozē, ka gada beigās tā varētu sasniegt pat 600 MW.

Tikmēr Sadales tīkla valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons, komentējot maija datus, norāda, ka Latvijā uzstādīto saules paneļu daudzums un ģenerācijas jauda kopš pērnā gada maija ir jūtami augusi, ko apliecina tīklā nodotās elektrības dati. Eksperts uzskata, ka šis ir jauns rekords šī gada pavasara-vasaras sezonā, taču noteikti ne pēdējais. Pagājušais gads un šī gada sākums bija ražens ar jauniem mikroģenerācijas pieslēgumiem, savukārt turpmākais gads, viņaprāt, būs bagātīgs ar jauniem industriālo saules parku pieslēgumiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!