Plāno būvēt lielāko saules paneļu parku Latvijā

Plāno būvēt lielāko saules paneļu parku Latvijā

Ņemot vērā straujo elektrības cenu kāpumu, gan uzņēmumi un privātpersonas, gan arī pilsētas meklē veidus, kā kļūt energoneatkarīgākiem. Pašreiz īpaši aktīvi notiek diskusijas un tiek reāli darīts, lai Latvijā attīstītu saules un vēja parkus. Šajā sakarā Rīgas ostā Spilves pļavās plānots veidot Latvijā līdz šim lielāko saules paneļu parku, kas piegādās enerģiju tādā apjomā, ko gada laikā patērē vidēji liela Latvijas pilsēta. Vienlaikus šis parks ir pirmais solis Spilves industriālā parka kompleksa izveidē. 

Zināms, ka topošā saules paneļu parka nominālā jauda sasniegs vismaz 100 MW, savukārt plānotā elektroenerģijas izstrāde - vismaz 100000 MWh gadā. Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps norāda, ka šis Rīgā ir līdz šim vērienīgākais projekts jaunu enerģijas avotu izveidē.

Saules parks ražos zaļu enerģiju ostas un Rīgas uzņēmumiem un, visticamāk, padarīs lētāku elektroenerģiju arī visiem Rīgas iedzīvotājiem.

Savukārt Rīgas osta ir lielākais industriālais parks Baltijā ar līdz šim neizmantotu ekonomisko potenciālu “Spilvē”. V. Zeps uzskata, ka saules parks ir iespēja piedāvāt zaļu un lētu enerģiju. Vēl vairāk - tas Rīgas ostu padara par daudz konkurētspējīgāku investīciju projektiem nekā jebkuru citu ostu reģionā. Viņaprāt, šis ir liels solis Rīgai un Latvijai enerģētiskās neatkarības virzienā.

Paredzēts, ka saules paneļu parka kopējā platība sasniegs 176 ha, kas esot pietiekami, lai uzstādītu tik daudz saules paneļu, kas sniegs plānoto jaudu. Jāatzīmē, ka saules paneļu parka attīstītājs tiks izvēlēts Rīgas brīvostas pārvaldes izsludinātā starptautiskā konkursā.

Viesturs Zeps skaidro, ka “zaļā” komponente jeb atbilstība Eiropas klimatneitralitātes mērķu izpildei, energoefektivitātes prasībām un atjaunojamo energoresursu pieejamība ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem starptautiskā finansējuma atbalsta piesaistei, kas, savukārt, paver iespējas citiem investoriem attīstīt savus biznesa projektus Latvijā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!