"Sadales tīkls" atklāj renovēto Loģistikas centru, kas ļaus ietaupīt 880 000 eiro gadā

"Sadales tīkls" atklāj renovēto Loģistikas centru, kas ļaus ietaupīt 880 000 eiro gadā

AS "Sadales tīkls" ir renovējusi uzņēmuma Loģistikas centru, apvienojot sešas lielās noliktavas, kas iepriekš atradās dažādās Latvijas pilsētās. Jaunizveidotais Loģistikas centrs ar uzlabotiem un jauniem tehnoloģiju risinājumiem ļaus centralizēt un efektivizēt elektrotīkla attīstībai nepieciešamo materiālu sagādes procesus, nodrošinot operacionālo izmaksu ietaupījumu līdz pat 880 tūkstošiem eiro gadā.

Rekonstruētais Loģistikas centrs atrodas Rīgā, Stigu ielā. Līdz šim šai adresē atradās viena no sešām "Sadales tīkla" materiālu noliktavām, vēl piecas atradās Jelgavā, Valmierā, Liepājā, Aiviekstē un Daugavpilī. 2019. gadā uzņēmumā tika pieņemts lēmums par sagādes procesu optimizāciju, izveidojot vienu Loģistikas centru – noliktavu.

Līdz ar noliktavu optimizāciju uzņēmumā ieviests arī jauns IT risinājums materiālu un piegādes procesu pārvaldībai, ļaujot digitalizēt procesus, kas iepriekš tika veikti manuāli. Jaunieviestās sistēmas ļaus arī jūtami samazināt administratīvo slogu pavadzīmju un rēķinu apstrādei. Savukārt piecu atlikušo noliktavu slēgšana ļaus ietaupīt resursus, kas iepriekš bija nepieciešami telpu nomai, uzturēšanai un iekārtu apkalpošanai. Noliktavu skaita samazināšana ļaus samazināt arī materiālu sagādei nepieciešamās specializētās tehnikas apjomu, attiecīgi mazinot arī transporta izmaksas. Kopējais resursu ietaupījums tiek lēsts ap 880 tūkstošiem eiro apjomā gadā.

"Pēdējos piecus gadus esam aizvadījuši efektivizācijas zīmē, uzņēmumā pārskatot un ieviešot uzlabojumus operacionālajos procesos, organizējot viedo skaitītāju uzstādīšanas programmu, ieviešot jaunas IT sistēmas tīkla pārvaldībā. Nu ir pabeigts arī darbs pie noliktavu optimizācijas, kas būtiski samazinās mūsu piegādes ķēdes izmaksas, kā arī pilnveidos materiālu plūsmu uzņēmumā,"  saka "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

"Lai mēs varētu klientiem nodrošināt pamatpakalpojumu – drošu, nepārtrauktu elektroenerģijas piegādi – mums katru dienu uz dažādiem Latvijas nostūriem jātransportē septiņas kravas automašīnas ar visdažādākajiem materiāliem, kas nepieciešami elektrotīkla attīstībai un remontam. Gada laikā gan būvniecības, gan remontu objektus apgādājam ar ap 40 tūkstošiem balstu, kilometriem kabeļu, gaisvadu līniju un daudz ko citu. Ar sešām noliktavām piegādes procesi bija sadrumstaloti un sarežģīti. Jaunatklātais Loģistikas centrs tos centralizēs, ļaujot skaidrāk organizēt, pārraudzīt un kontrolēt mūsu krājumu apriti," pauž "Sadales tīkla" valdes locekle, finanšu direktore Kristīne Sarkane.

Rīga izraudzīta kā piemērotākā centralizētā Loģistikas centra vieta, ņemot vērā gan ģeogrāfisko novietojumu, gan materiālu piegādes specifiku, gan arī esošo ceļu infrastruktūru. Loģistikas centra rekonstrukcija tika sākta 2019. gadā. Tajā ieguldīts apmēram viens miljons eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!