Sadales tīkls ievieš digitālo karti pieejamo elektrotīkla jaudu noskaidrošanai

Sadales tīkls ievieš digitālo karti pieejamo elektrotīkla jaudu noskaidrošanai

Sadales tīkls savā mājaslapā informē par jaunu e-vides risinājumu - brīvās jaudas digitālo karti. Tās mērķis ir klientiem un investoriem nodrošināt ātri pieejamu un pārskatāmu informāciju par elektrotīklā pieejamo jaudu. Šajā kartē ir apkopota informācija par sadales apakšstacijām un tajās pieejamo jaudu elektroenerģijas patēriņam un elektrības ražošanai. Jaunais pašapkalpošanās rīks ikvienam interesentam ir pieejams uzņēmuma mājaslapā.  

Uzņēmums skaidro, ka -

brīvās jaudas kartē pieejamā informācija būs noderīga klientiem, kuri plāno ierīkot pieslēgumu ar lielu patēriņa vai elektrības ražošanas jaudu.

Ieguvēji būs, piemēram, investori, lielu ražošanas uzņēmumu vai saules un vēja elektrostaciju attīstītāji. Tāpat pieejamie dati sniegtu labumu arī pašvaldībām, plānojot uzņēmējdarbības attīstību un investoru piesaistes iespējas.

Lai nepieciešamo informāciju atlasītu, klientiem ir jānorāda pieslēguma veids, precizējot, vai tas ir nepieciešams elektrības ražošanai vai patēriņam, kā arī vajadzīgā jauda (megavatos). Būtiski arī, ka brīvās jaudas kartes dati tiek regulāri atjaunoti, sniedzot iespēju klientiem pašiem ātri un vienkārši noskaidrot nepieciešamo informāciju.

Sadales tīkls valdes loceklis un attīstības direktors Jānis Kirkovalds norāda, ka mūsdienās elektroenerģija iegūst arvien lielāku lomu kā klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, tā arī ekonomisko procesu virzībā. Atbilstoši šīm tendencēm arī Latvijā strauji pieaug klientu interese gan par mikroģeneratoru uzstādīšanu, gan par lielo saules un vēja staciju attīstīšanu. Arvien plašāks kļūst arī elektroauto uzlādes staciju tīkls. Nepieciešamās jaudas pieejamība ir būtisks nosacījums, pieņemot lēmumu par energoietilpīgas ražotnes izveidei piemērotāko vietu. Lai elektrifikācija Latvijā attīstītos vēl straujākiem soļiem, Sadales tīkls izveidojis digitālo rīku, kur apkopotas pieejamās jaudas lielajos elektrotīkla pieslēguma punktos.

Brīvās jaudas karte papildina Sadales tīkls esošo digitālo karšu klāstu. Interesentiem sadalestikls.lv jau ir pieejama informācija gan par atslēgumiem elektrotīklā, gan par jauna pieslēguma maksu, gan arī par elektrotīkla rekonstrukcijas, trašu un aizsargjoslu tīrīšanas darbiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!