Sadales tīkls testē jaunu dronu tehnoloģiju gaisvadu elektrolīniju apsekošanā

Sadales tīkls testē jaunu dronu tehnoloģiju gaisvadu elektrolīniju apsekošanā

AS Sadales tīkls savā mājaslapā informē, ka sadarbībā ar igauņu uzņēmumu Hepta airborne īsteno pilotprojektu gaisvadu elektrolīniju apsekošanā ar jaunu risinājumu, kas ietver bezpilota lidaparātu izmantošanu un speciālu elektrotīkla defektu analīzes programmatūru. Uzņēmuma prioritāte ir drošas un nepārtrauktas elektroapgādes nodrošināšana, tādēļ būtiska loma ir elektrolīniju regulārai apsekošanai, savlaicīgi fiksējot līniju tehnisko stāvokli un tos posmus, kas ir jāatjauno.

Latviju caurvij elektrolīnijas teju 93 000 kilometru kopgarumā, aptuveni 60% no tām šobrīd veido gaisvadu elektrolīnijas.

Pilotprojekts tika organizēts šī gada septembrī Dobeles apkaimē, apsekojot 20 kilovoltu gaisvadu līnijas 37 kilometru garumā.

Iegūtā vizuālā informācija vēlāk tika analizēta, izmantojot speciālu defektu analīzes programmu uBird. Veiktā testa mērķis ir izvērtēt izraudzītā risinājuma iespējamo ekonomisko atdevi un ietekmi uz elektroapgādes plānoto un neplānoto pārtraukumu skaita un ilguma samazināšanu. 

Līdz gada beigām plānots izvērtēt iegūtos rezultātus un potenciālos ieguvumus, tostarp salīdzinājumā arī ar citiem tirgū pieejamiem elektrotīklu inspekcijas risinājumiem un to potenciālajiem ieguvumiem.

Sadales tīkls valdes loceklis un attīstības direktors Jānis Kirkovalds skaidro, ka

bezpilota lidaparāti ļauj ātri piekļūt ļoti tuvu gaisvadu elektrolīnijām un detalizēti apsekot katru elektrotīkla elementu.

Tikmēr iegūto datu apstrādes programmatūrai jāspēj efektīvi analizēt elektrolīniju stāvokli, ļaujot operatīvi konstatēt defektus, kas novēršami vēl pirms tie ietekmējuši elektroapgādes kvalitāti. 

Savukārt Hepta Airborne biznesa attīstības vadītājs Elviss Straupenieks uzsver, ka esot patīkami strādāt ar uzņēmumu, kas ir atvērts inovatīviem risinājumiem. Sadarbojoties ar sadales sistēmu operatoriem visā pasaulē, Hepta Airborne ir pārliecinājies, ka pieredzējuši speciālisti apvienojumā ar efektīviem bezpilota lidaparātiem un jaunākās paaudzes analīzes programmatūru spēj ievērojami efektivizēt elektrolīniju defektēšanas procesu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!