Saruna ar Schneider Electric pārdošanas vadītāju Igoru Golubevu par ilgtspējīgām un energoefektīvām ēkām

Saruna ar Schneider Electric pārdošanas vadītāju Igoru Golubevu par ilgtspējīgām un energoefektīvām ēkām

Klimata pārmaiņas, to radītās sekas un draudi nākotnē ar steigu mudina domāt ilgtspējīgu un videi draudzīgu risinājumu virzienā. Kāda nozīme šajā kontekstā ir ilgtspējīgām ēkām un kā tās atšķiras no parastām, sarunā atklāj Schneider Electric pārdošanas vadītājs Igors Golubevs. 

Kāda nozīme cīņā ar klimata pārmaiņām ir ilgtspējīgām ēkām?

Klimata pārmaiņas ir tieši saistītas ar enerģiju, jo vairāk kā 80% no globālajām CO2 emisijām rodas enerģijas ražošanas un patēriņa rezultātā. Mēs izmantojam enerģiju ļoti neefektīvi, tāpēc ir jāmaina veids, kā ražojam, patērējam to ēkās, transportā, ražošanā, būvniecībā un citur. 

Ēku būvniecība un to eskpluatācija veido ap 30% no pasaules enerģijas patēriņa. Attiecīgi gan jaunu, viedu ēku būvniecība, gan veco ēku modernizācija un automatizācija ir veids, kā pasaule uzvarēs vai zaudēs cīņā ar klimata pārmaiņām. Šobrīd vairāk nekā 30% enerģijas ēkās tiek izmantoti neefektīvi. Turklāt cilvēki kopumā lielāko daļu savas dzīves pavada telpās. Tomēr pašreizējā ēku un telpu pārvaldība, attīstība sāk uzlabot produktivitāti, veselību, drošību.

Līdz ar to ilgtspējīga ēka ir ne tikai energoefektīva, bet arī vieda un tās lietotājiem - ērta un droša. 

Kāds variants ir energoefektīvāks - jaunas, viedas mājas būvniecība vai vecās ēkas rekonstrukcija un modernizācija? 

Ja runājam par jaunu ēku būvniecību, tas viss ir investoru rokās, kāds ir viņu skatījums. Tāpat būtiski, kādas būs nākotnes ēku lietotāju prasības un attiecīgi arī tehnoloģijas, kas nodrošinās šīs vēlmes. Protams, vieglāk uzbūvēt ir jaunu ēku, sākot visu no nulles un integrēt tajā visas nepieciešamās tehnoloģijas un sistēmas. 

Kādi ir risinājumi zaļākai un ilgtspējīgākai enerģijas ražošanai un izmantošanai?

Mēs, Schneider Electric, tos saucam par “Elektrība 4.0”. Risinājumi zaļākai un ilgtspējīgākai enerģijas ražošanai un patēriņam nākotnē ietver, piemēram, patēriņa elektrifikāciju, liekot lielu uzsvaru uz ēku elektroapgādes digitalizāciju un automatizāciju. 

Kāda tieši nozīme ir elektroapgādes digitalizācijai un automatizācijai?

Kas attiecas uz automatizāciju - mēs patērējam tieši tik daudz resursu, cik mums nepieciešams. Ir vajadzīgi digitāli rīki, kas palīdz sekot līdzi šiem paradumiem un pārvaldīt ēku. Būtībā elektroapgādes automatizācija nozīmē zināt to, kas notiek ar ēku un kontrolēt, lai energoresursi tiek izmantoti tieši tik daudz, cik lietotājam nepieciešams. 

Pastāsti nedaudz plašāk par Schneider Electric un BiSMART rīkoto pasākumu enerģētikas jomā.

BiSMART kopā ar Schneider Electric rīko konferenci “Ēku ilgtspēja”, kas norisināsies 5. aprīlī no 13:00 līdz 15:20. Pasākumu aicināti vērot visi interesenti, kuri pārstāv enerģētikas, nekustamā īpašuma, būvniecības, ēku pārvaldības jomu. Konferencē tiks runāts par tēmām sākot no elektrības ražošanas līdz patēriņam, iespējām ēkās integrēt zaļu un ilgtspējīgu enerģiju un jaunākajām tendencēm nekustamo īpašumu jomā. 

Visu interviju iespējams noklausīties šeit.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!