Tapis lielākais saules paneļu parks Latvijā

Tapis lielākais saules paneļu parks Latvijā

Pāreja uz atjaunojamajiem enerģijas resursiem Latvijā nenotiek pārāk aktīvi, taču to noteikti varētu iekustināt šādas enerģijas plašāka pieejamība. Lyngson, kas pamatā nodarbojas ar ūdens apkures radiatoru ražošanu, investējuši 295 210 eiro un sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu AJ Power šovasar uzstādījuši Latvijā lielāko saules paneļu parku. Projekta pirmās kārtas ietvaros uz ražotnes ēkas jumta uzstādīti 1580 saules paneļi ar kopējo jaudu 489 kW. 

Lyngson pārstāvji prognozē, ka saules paneļu parks ik gadu varētu saražot teju 500 000 kWh atjaunojamās elektroenerģijas. Plānots, ka gada laikā Lyngson saules paneļi saražos vidēji 30% no uzņēmuma elektroenerģijas pašpatēriņa, taču vasaras mēnešos varētu sasniegt pat 50%.

Atjaunojamā elektroenerģija tiks izmantota ražotnes vajadzībām, kā rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 141 000 kg CO2 izmešu un elektroenerģijas izmaksās tiks ietaupīti 44 500 eiro.

Plānots, ka tuvākajā laikā tiks uzsākta saules paneļu parka otrās kārtas būvniecība, papildus uzstādot vēl 100 kW jaudas. Tādējādi ražotnes kopējais saules parka apjoms sasniegs gandrīz 600 kW. 

AJ Power uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš skaidro, ka Latvijā lielākā saules paneļu parka realizācija ir lielisks piemērs tam, ka saules enerģijai ir nākotne un ka arī energointensīvi ražošanas uzņēmumi var nodrošināt pietiekami lielu daļu savu energoresursu patēriņa, izmantojot tieši saules saražoto enerģiju. Šādi uzņēmumi domā ilgtspējīgi un tajā pašā laikā meklē iespējas, kā samazināt energoresursu izmaksas. Viņš atklāj, ka savu darbību saules paneļu projektu realizācijā AJ Power uzsāka pirms pieciem gadiem, un tobrīd lielākais izaicinājums bija klientus pārliecināt, ka saules enerģijai arī Latvijā ir potenciāls un ka tā ir jēgpilna investīcija.

Šobrīd situācija ir mainījusies un aizvien vairāk uzņēmumu apzinās, ka tā ir nākotne, kurā noteikti ir vērts investēt, tādējādi nostiprinot sava uzņēmuma konkurētspēju. 

Savukārt Lyngson prokūrists Uldis Benhens uzskata, ka saules paneļi ir investīcija nākotnē, kas sāk atmaksāties uzreiz un uzņēmumam ļauj kļūt neatkarīgākam no svārstīgajām elektroenerģijas cenām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!