Viedais apgaismojums uzņēmumiem ļauj ietaupīt pat 90% elektroenerģijas patēriņa

Viedais apgaismojums uzņēmumiem ļauj ietaupīt pat 90% elektroenerģijas patēriņa

Uzstādot viedo ielu apgaismojumu, uzņēmumi var būtiski samazināt savas elektroenerģijas izmaksas. Pēdējo mēnešu laikā BiSMART partneris, tehnoloģiju uzņēmums Tet uzstādījis dažādus viedā apgaismojuma risinājumus vairākos Latvijas uzņēmumos, kas tiem ļāvis ietaupīt 50% - 90% elektroenerģijas patēriņa, atkarībā no uzņēmuma vajadzībām un apgaismojuma veida. Lielāko ietaupījumu rada apgaismojuma automatizācija – viedie gaismas stabi, kā arī dimmēšanas funkcija, kas ļauj samazināt un palielināt gaismekļu intensitāti.

Viedais apgaismojums ļauj parūpēties par iedzīvotāju drošību daudzdzīvokļu namos. Piemēram, daudzdzīvokļu namu apsaimniekotāja Civinity vairākos pārvaldītajos nekustamā īpašuma projektos Tet uzstādījis kopumā vairāk nekā 150 viedos apgaismes stabus. Plānojot to izvietošanu, īpaša uzmanība pievērsta gājēju pārejām un parka daļām, kur nepieciešama pastiprināta drošība. Šādās vietās iespējams apgaismojumu atstāt nepārtrauktu, savukārt citās vietās teritorijā viedie apgaismes stabi aprīkoti ar kustību sensoriem - reaģējot uz kustību, tie automātiski ieslēdzas.

Savukārt viena no Latvijas kokapstrādes uzņēmuma teritorijā, veicot veco gaismekļu nomaiņu, uzstādīti 22 viedie gaismas stabi ar kustību sensoriem un dimmēšanas funkciju. Ņemot vērā, ka šāda veida uzņēmumos teritorijā notiek nepārtraukta satiksmes plūsma, elektrības patēriņš ir būtisks. Viedie gaismekļi, kas aprīkoti ar kustību sensoriem, ļauj automātiski palielināt gaismas intensitāti tur, kur notiek mašīnu plūsma, bet samazināt, ja apgaismojums tajā brīdī nav nepieciešams.

Salīdzinot ar pagājušā gada elektroenerģijas patēriņa datiem, šajā uzņēmuma šogad tiek plānots aptuveni 70% ietaupījums, kas ir ļoti nozīmīgs. 

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks uzsver, ka viedais apgaismojums ir viens no svarīgiem aspektiem ilgstspējīgai pilsētvidei. Tas ietekmē ne vien elektroenerģijas patēriņu, kas varbūt dažkārt svarīgāks ir tieši uzņēmējiem, bet arī to klientu un kopumā iedzīvotāju labsajūtu un drošību. Ar viedo apgaismojumu varam gan izvēlēties piemērotākos gaismekļus, lai samazinātu gaismas piesārņojumu, gan izvairīties no lieka apgaismojuma vietās, kurās tas attiecīgajā brīdī nav nepieciešams, un, protams – būtiski ietaupīt elektroenerģiju. U. Tatarčuks pauž gandarījumu, ka arvien vairāk uzņēmumu par šiem ilgtspējas aspektiem ne tikai domā un runā, bet reāli ievieš.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!