Āzijas valstīs strauji kļūst populāras mobilās maksājumu sistēmas

Āzijas valstīs strauji kļūst populāras mobilās maksājumu sistēmas

Kā liecina kompānijas Penguin Intelligence veikts pētījums, Ķīnas lielpilsētās 92% iedzīvotāji maksājumu veikšanai izmanto mobilās maksājumu sistēmas WeChat un Alipay. Popularitātes ziņā otrajā vietā ir skaidra nauda – to izmanto 39% ķīniešu, kas mīt lielpilsētās, kamēr banku kartes atrodas tikai trešajā vietā, vēsta izdevums Tech in Asia.

Publikācijā norādīts, ka aptuveni 45% no 900 miljoniem Ķīnas mesendžera WeChat lietotājiem izmanto tajā iebūvēto elektronisko maciņu, lai apmaksātu savus pirkumus (ne tiešsaistes) veikalos. Pie tam vidējā viena pirkuma vērtība gadu no gada turpina pieaugt.

Penguin Intelligence savukārt uzsver, ka populārākās iepirkšanās vietas, izmantojot mobilās maksājumu sistēmas, Ķīnā ir lielveikali un veikali, kas atrodas blakus mājām. Otrajā vietā atrodas tiešsaistes pirkumi, bet trešajā – rēķinu apmaksa restorānos un kafejnīcās.

Kā galveno iemeslu pāriešanai uz norēķiniem ar WeChat un Alipay, Ķīnas lielpilsētu iedzīvotāji min elektronisko maciņu ērtumu un lētumu.

Publikācijas beigās norādīts, ka mobilas maksājumu sistēmas Āzijas valstīs dažādu iemeslu dēļ strauji kļūst aizvien populārākas, popularitātes ziņā daudzviet apsteidzot ierastos maksājumu līdzekļus. Piemēram, Indijā mobilie maksājumi kļuva ļoti populāri pēc lielāka nomināla banknošu izņemšanas no apgrozības, bet Kambodžā tie attīstās kā alternatīva valsts vājajai finanšu infrastruktūrai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!