Digitālā eiro ieviešana varētu prasīt vēl četrus gadus

Digitālā eiro ieviešana varētu prasīt vēl četrus gadus

Kamēr kriptovalūtas šobrīd sasniedz popularitātes augstumus, norēķinus ar tām atbalsta lielākās maksājumu platformas un virkne lielo uzņēmumu, centralizētu digitālo maksājumu risinājumu ieviešana nenorit tik ātri. Ķīna un Japāna strādā pie savas infrastruktūras digitālajiem maksājumiem, vienlaikus vairākas valstis joprojām ir skeptiskas vai saskaras ar būtiskiem sarežģījumiem savas digitālās valūtas ieviešanā. Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidente Kristīne Lagarda atklāj, ka digitālo eiro varētu ieviest ne agrāk kā pēc četriem gadiem. 

Intervijā izdevumam Bloomberg ECB prezidente skaidroja, kāds ir lēmumu pieņemšanas  process un cik patiesībā tas ir sarežģīts un laikietilpīgs, lai nonāktu pie slēdziena - ieviest digitālo eiro vai nē. 

Lagarda atklāj, ka -

ECB tuvākajā laikā publicēs apjomīgu, astoņus tūkstošus atbilžu ietverošu analīzi, kas iegūta no digitālā eiro konsultāciju procesa.

Ar rezultātiem tiks iepazīstinātas Eiropas galvenās institūcijas - Eiropas Parlaments, Padome, kā arī Komisija. Pamatojoties uz šo analīzi, ECB Padome lems par to, vai līdz šī gada vidum sākt eksperimentēt ar digitālajām valūtām. Pēc eksperimenta posma ECB Padome pusgada līdz gada ietvaros izvērtētu digitālā eiro ieviešanu. 

Pēc Lagardas teiktā, veiksmīga scenārija gadījumā digitālā eiro ieviešana aizņemtu vēl četrus gadus, iespējams, pat nedaudz vairāk laika. Viņa uzsver, ka tas tehniski ir ļoti apjomīgs, kā arī atbildīgs darbs, kura rezultātā tiks veikta virkne būtisku izmaiņu. Tieši tāpēc nepieciešams rūpīgi pārbaudīt, vai viss tiek darīts pareizi, norēķini ar digitālo eiro būs pilnīgi droši un maksājumu sistēma no šī soļa tiks vienīgi uzlabota. 

Jāpiebilst, ka runas publiskajā telpā par digitālā eiro ieviešanu no ECB puses nav nemaz tik senas - sabiedriskā apspriešana par šādu soli uzsākta pērnā gada oktobrī. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!