Ekonomikas ministrija un LBAA gatavo pirmo Latvijas piedāvājumu WEB 3.0. uzņēmumiem

Ekonomikas ministrija un LBAA gatavo pirmo Latvijas piedāvājumu WEB 3.0. uzņēmumiem

Ekonomikas ministrija (EM) un Latvijas Blokķēdes attīstības asociācija (LBAA) izveidojušas sadarbību, lai gatavotu Latvijas piedāvājumu starptautisko blokķēdes un finanšu tehnoloģiju (fintech) uzņēmumu uzrunāšanai. Tā rezultātā Latvijas stends pirmo reizi tiks izvietots prestižajā konferencē “Token 2049”, kas šonedēļ, no 18. līdz 19. aprīlim, norisināsies Dubaijā.

Gatavojoties šai konferencei, EM un LBAA izstrādājušas kopīgu prezentāciju par Latvijas priekšrocībām un piedāvājumu blokķēdes, fintech un WEB 3.0. nozares uzņēmumiem. Šī būs pirmā šāda veida konference, kurā Latvijai būs koordinēts un vienots pozicionējums, sadarbojoties nozarei un publiskajam sektoram.

EM ministrs Viktors Valainis norāda, ka

EM un LBAA uzsāktā sadarbība ir būtisks solis, lai veicinātu Latvijas uzņēmumu iespējas starptautiskajā blokķēdes, finanšu tehnoloģiju un WEB 3.0. tirgū.

Vienlaikus, viņaprāt, šādi Latvija demonstrē arī savu apņemšanos būt globālās blokķēdes un finanšu tehnoloģiju uzmanības centrā, kam ilgtermiņā ir potenciāls dot pienesumu Latvijas ekonomikas un tehnoloģiju nozares attīstībā. 

Savukārt LBAA izpilddirektors Reinis Znotiņš skaidro, ka 2024. gads ir svarīgs atskaites brīdis, jo spēkā stāsies Eiropas komisijas kriptoaktīvu regula. Tas nozīmē, ka nozares vadošie uzņēmumi šobrīd meklē valstis, ar kurām saistīt savas nākotnes ambīcijas. Tas, ka Latvijas piedāvājumu izstrādā un valsti konferencē pārstāvēs gan publiskā sektora, gan nozares pārstāvji, viņaprāt, ir liels pluss. Ieinteresētība un laba sadarbība starp valsti un vietējiem nozares profesionāļiem ir faktors, ko blokķēdes un finanšu tehnoloģiju uzņēmumi vērtē kā ļoti būtisku, izvēloties valsti, kurā potenciāli attīstīt savu biznesu.

Jāpiezīmē, ka konference “Token 2049” ir viena no blokķēdes un WEB 3.0. nozares populārākajām konferencēm. To ierasti apmeklē vairāk nekā 20 000 interesentu un piedalās ap 5000 uzņēmumu no visas pasaules.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!