Eksperti: pārdomāti un ērti risinājumi mudinās sabiedrību finanšu darījumus uzticēt tehnoloģijām

Eksperti: pārdomāti un ērti risinājumi mudinās sabiedrību finanšu darījumus uzticēt tehnoloģijām

Ņemot vērā Covid-19 radīto ietekmi uz dažādām jomām, finanšu un IT nozaru pārstāvji ir pārliecināti, ka pārdomāti, ērti un ātras darbības risinājumi arvien vairāk mudinās cilvēkus savus finanšu darījumus uzticēt tehnoloģijām. Virtuālos norēķinus veicinās arī darbs no mājām, kas šodien un turpmāk būs realitāte lielai daļai strādājošo. Expobank sadarbībā ar pētījumu centru Norstat veikuši aptauju, noskaidrojot iedzīvotāju tehnoloģiju izmantošanas paradumus naudas darījumos. 

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (51%) vismaz vienu reizi ir izmantojuši elektronisko norēķinu platformas pirkumiem internetā (piemēram, PayPal, Klix), vismaz 37% Latvijas iedzīvotāju kaut reizi ir izmantojuši kādu mobilo lietotni maksājumu veikšanai, 17% ir saņēmuši aizdevumu, izmantojot attālinātu risinājumu (mobilo lietotni, tīmekļa vietni), 16% attālināti veikuši naudas noguldījumus depozītā. 

Expobank valdes priekšsēdētājs Rolands Legzdiņš norāda, ka -

klienti arvien biežāk vēlas saņemt pakalpojumus digitālajā vidē, ko būtiski veicināja Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestie ierobežojumi un attālinātais darbs.

Lai veiktu naudas darījumus digitālajā vidē, cilvēkiem nepieciešamas ērtas un viegli pieejamas platformas, kas palīdz apmaksāt rēķinus, samaksāt par pakalpojumiem un precēm, veidot uzkrājumus, saņemt aizdevumus u.c. Būtiska nepieciešamība ir visu darījuma procesu veikt attālināti, lai nevienā brīdī nebūtu vajadzība doties uz banku vai pie pakalpojuma sniedzēja. Expobank pērn uzsāka darbu pie pilnībā attālinātas termiņnoguldījumu izvietošanas platformas SmartDeposit. Tas ir risinājums, kas ļauj noslēgt līgumu ar banku un ieguldīt naudu depozītā pilnībā attālināti. 

Savukārt IT uzņēmuma Efumo vadītājs Reinis Ēvele ir pārliecināts, ka pat fiziskās maksājumu kartes ar laiku izzudīs, jo visa finanšu informācija un darījumi būs veicami ar telefona vai viedpulksteņa palīdzību. Viņš uzskata, ka būtisks solis uz priekšu fintech lietošanā būtu ikdienas un finanšu pakalpojumu sniedzēju risinājumu savstarpējā integrēšana, piemēram, daudzās veikalu klientu kartes piesaistot maksājumu kartēm vai platformām. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!