Konferencē atklāj aktuālākās tendences un izaicinājumus finanšu nozarē

Konferencē atklāj aktuālākās tendences un izaicinājumus finanšu nozarē

Finanšu joma kā jebkura cita nozare tehnoloģiju iespaidā mainās un transformējas. Tāpēc aktīvi jāmeklē ērtākie, efektīvākie, drošākie un visādi citādi labākie risinājumi, kuri būtu pa prātam gan uzņēmumam, gan klientam. Kādas ir aktuālākās tendences finanšu nozarē? Kā pārvaldīt sava uzņēmuma naudas lietas gudri, mūsdienīgi, droši? Vai tiešām nākotnē maksāsim ar digitālo valūtu? Visu šo un daudz ko citu bija iespēja uzzināt BiSMART rīkotajā tiešsaistes konferencē “Finanšu nozare”. 

Konferenci kā ierasts atklāja BiSMART vadītājs Juris Kabakovs, kurš raksturoja finanšu nozares nākotni, uzsverot, ka digitālie un mobilie risinājumi, personalizācija, biometrija, lielie dati, mākslīgais intelekts, blokķēde, kiberdrošība, inovācijas galvenokārt virzīs pārmaiņas šajā jomā. 

Grāmatvedība, uzskaitvedība, finanšu pārvaldība digitalizācijas un automatizācijas ietekmē ļoti mainās, un transformācija turpinās. Kā uzņēmumiem pielāgoties pārmaiņām, ko sagaidīt nākotnē, atklāja PwC nodokļu pārvaldības un grāmatvedības nodaļas vadītāja Sanita Ansone

Infotrust Latvija filiāles vadītājs Māris Svilāns atklāja, kāda nozīme ir vides, sociālās un korporatīvās pārvaldības (ESG) īstenošanai ilgtspējīgu finanšu jomā, lielāku uzsvaru liekot tieši uz datu analītikas un praktiskās realizācijas aspektu. 

SK ID Solutions globālā biznesa attīstības vadītāja Sanita Meijere iepazīstināja ar e-rīku komplektu efektīvākam darbam finanšu jomā, kurā ietilpst e-zīmogs, Smart-ID un UABIV (Universal Automated Biometry Identity Verification), kas ļauj apstiprināt klienta identitāti ar biometrijas palīdzību un izsniegt kvalificēto Smart-ID.

Kas ir IT drošības kultūra, kādēļ tā vajadzīga katrai organizācijai, atklāja Corporate Solutions grupas biznesa attīstības vadītājs Imants Felsbergs, kurš iepazīstināja ar kiberdrošības apmācību rīku darbiniekiem CloudStudy, kas pasargās uzņēmumu no kiberuzbrukumiem. 

Kas ir finanšu nozares uzņēmumu glābšanas riņķis krīzes laikos, atklāja Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa. Viņa pastāstīja par agrīno brīdināšanas sistēmu, kas palīdz prognozēt nākotnes darbības rezultātus, ļauj laikus pamanīt novirzes no plānotā un samazina riskus krīzes situācijās. 

Ar ko sākt, automatizējot uzņēmuma finanses, atbildi sniedza Digital Mind partneris un risinājumu arhitekts Māris Miezītis, kurš ar vairākiem praktiskiem piemēriem ilustrēja to, cik ātri un vienkārši ir iespējams automatizēt rēķinu atpazīšanas risinājumus. 

Kādi fintech un alternatīvie darījumu finansēšanas risinājumi pieejami modernam uzņēmumam, atklāja Factris Latvija izpilddirektors Kaspars Barons, kurš iepazīstināja ar Factris in-house faktoringa un finanšu platformu “Factris automatizācija biznesam”, kas uzņēmumiem ļauj vienkāršā veidā saņemt finansējumu par izrakstītajiem rēķiniem. 

Kas ir un kā darbosies centrālo banku digitālā nauda, tostarp digitālais eiro, pastāstīja Latvijas Bankas padomes locekle Zita Zariņa, kura atklāja, ka visas lielākās centrālās bankas jau šobrīd strādā ar digitālo valūtu, savukārt 80% valstu pēta iespējas emitēt šo naudu.  

Agile Finance Advisors valdes locekle Ilze Palmbaha, balstoties pieredzē, dalījās ar praktiskiem soļiem, ​​ar ko sākt, digitalizējot un automatizējot biznesa procesus. I. Palmbaha uzsver, ka jāsāk ar mērķi, jāpiesaista atbildīgais un jāizvērtē, kuros procesos nepieciešama automatizācija. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!