Latvijas IT speciālistu maciņa saturs biezākais Baltijā

Latvijas IT speciālistu maciņa saturs biezākais Baltijā

Pieprasījums pēc informācijas tehnoloģiju speciālistiem aug līdz ar gadiem, vienlaikus darba roku trūkums šajā jomā joprojām ir manāms. Iemesls tam ir, vai nu intereses trūkums, uzskats, ka profesija IT nozarē prasa pārāk lielu zināšanu un prasmju bagāžu, taču, domājams, ka ne atalgojums. Jā, IT speciālisti Latvijā, jāsaka, pelna visai labi. Pat ļoti labi, ja jāsalīdzina Baltijas valstu kontekstā. Kā liecina igauņu kompānijas “RIA.com Marketplaces” apkopotie dati – Baltijas mērogā pelnošākie IT speciālisti strādā tieši Latvijā.

Ja salīdzina IT speciālistu atalgojumu visās trīs Baltijas valstīs, tad Latvijā pašreiz algas ir vislielākās, sasniedzot pat 3000 EUR mēnesī bruto jeb pirms nodokļu nomaksas. Šeit jāpiebilst, ka -

pēdējo gadu laikā IT jomas strādājošo maciņš kļuvis pat par dažiem simtiem eiro biezāks.

Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes datiem, piemēram, 2018. gadā vidējais IT speciālistu atalgojums bruto sasniedza 2644 eiro.

Ja apskata IT speciālistu atalgojumu pārējās divās Baltijas valstīs, jāsecina, ka dažu profesiju pārstāvjiem tas pat var būt manāmi zemāks nekā Latvijā tāda paša darba veicējam. Igauņu statistikas resursā palgad.ee esošie dati liecina par to, ka IT speciālistu alga Igaunijā svārstās no 914 līdz 3129 eiro bruto, savukārt vidējais atalgojuma līmenis šajā nozarē 2020. gada pirmajos četros mēnešos sasniedza 2537 EUR – arī bruto. Tikmēr Lietuvā visai līdzīgi – IT speciālistiem iespējams vidēji nopelnīt 2584 EUR pirms nodokļu nomaksas.

Ņemot vērā visai pienācīgo atalgojumu, kas pat ir daudzkārt lielāks nekā citās nozarēs, IT sektorā joprojām vērojams strādājošo iztrūkums.

Pašreiz Baltijā kopumā nodarbināti vairāk nekā 26 000 IT speciālistu.

Salīdzinājumam, piemēram, tādā valstī kā Ukraina šajā jomā strādā ap 200 000 darba roku. Ņemot vērā, ka vispār vidējā alga Ukrainā ir tikai 368 EUR, tad nav jau īsti brīnums, ka cilvēki raujas uz profesiju, kur var nopelnīt vismaz 1500 EUR.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!