Līdz 2023. gadam ar digitālo maku veikto darījumu vērtība varētu sasniegt 3.5 triljonus USD

Līdz 2023. gadam ar digitālo maku veikto darījumu vērtība varētu sasniegt 3.5 triljonus USD

Globālā pāreja uz bezskaidras naudas darījumiem radījusi vajadzību pēc digitālajiem naudas maciņiem, kas gluži kā parastie naudas maki ļauj droši un ērti pārvaldīt savus finanšu līdzekļus. Vienlaikus Covid-19 pandēmija būtiski veicinājusi digitālo transformāciju norēķinu jomā. Līdz ar to pēdējā gada laikā būtiski pieaudzis gan digitālā maciņa turētāju skaits, gan ar tiem veikto darījumu apjoms un kopējā vērtība. 

Savs virtuālais maciņš mūsdienās ir teju katram, kas prot rīkoties ar naudu. Tas ne tikai samazina nepieciešamību pēc skaidras naudas, bet arī zādzību skaitu vai iespēju naudu vienkārši nozaudēt. Digitālais maks principā ir klienta viedierīcē izveidots digitālās naudas turētājs, kas tiek aizsargāts ar kādu no stingrās autentifikācijas rīkiem, piemēram, Smart-ID. 

Saskaņā ar Finaria.it datiem -

ar virtuālo maku veikto darījumu globālā vērtība šogad, visai iespējams, sasniegs 2.4 triljonus ASV dolāru, kas, salīdzinot ar pērno gadu, ir pieaugums 24% apmērā.

Tiek prognozēts, ka ar digitālajiem makiem veikto darījumu skaits un to kopējā vērtība arī nākamajos gados varētu turpināt pieaugt un 2023. gadā sasniegt 3.5 triljonus ASV dolāru. Savukārt 2025. gadā tie jau būtu 4.6 triljoni USD. 

Paskatoties nedaudz padziļinātāk, tiek prognozēts, ka šī gada laikā lietotājs ar virtuālo maciņu varētu veikt darījumus vidēji 1670 ASV dolāru (ap 1400 eiro) apmērā, kas ir par 25% vairāk nekā pērn. Paredzams, ka nākamajos divos gados ar digitālo maciņu veikto pirkumu summa gada laikā sasniegs jau vidēji 2051 USD. 

Līdz ar darījumu skaita un kopējās darījumu vērtības celšanos, pieaug arī cilvēku skaits, kuri skaidras naudas vietā izvēlas mobilos maksājumus. 2019. gadā tie bija ap 901 miljons cilvēku, taču šogad šis skaits varētu pieaugt līdz 1.5 miljardiem.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!