Nākamgad mikrouzņēmumiem piemēros tikai vienu nodokļa likmi 25% apmērā

Nākamgad mikrouzņēmumiem piemēros tikai vienu nodokļa likmi 25% apmērā

Septembra izskaņā Finanšu ministrija (FM) sagatavojusi un saskaņošanai iesniegusi grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Tie paredz, ka no nākamā gada visiem mikrouzņēmumiem tiks piemērota vienota nodokļu likme 25% apmērā. 

Balstoties uz Mikrouzņēmumu nodokļa likumu, šobrīd mikrouzņēmumu nodokļa likme tiek piemērota atkarībā no uzņēmuma gada apgrozījuma. Piemēram, uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 25 000 eiro gadā tiek piemērota nodokļa likme 25% apmērā. Savukārt, ja gada apgrozījums ir lielāks par 25 000 eiro, tad mikrouzņēmumam automātiski tiek piemērota nodokļa likme 40% apmērā. 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācija liecina, ka

2022. gadā tikai 3,7% jeb 368 no 9843 mikrouzņēmumiem gada apgrozījums pārsniedza minētos 25 000 eiro un tiem attiecīgi tika piemērota šī 40% nodokļa likme.

FM uzsver, ka nodokļa likmes piemērošana un administrēšana atkarībā no mikrouzņēmuma gada apgrozījuma ir kļuvusi sarežģīta un neefektīva. Līdzīgu viedokli pauž arī VID, kas uzskata, ka vienotas nodokļa likmes piemērošana visiem mikrouzņēmumiem vienkāršos procesu administrēšanu, kā arī nebūs jāveic mikrouzņēmuma nodokļa pārrēķins. 

Paredzēts, ka jaunās izmaiņas par vienotu mikrouzņēmumu nodokļa likmi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā stāsies spēkā nākamgad. Paralēli tam FM plāno veikt grozījumu izvērtējumu, lai noskaidrotu, vai jaunais mikrouzņēmumu nodokļa režīms netiek izmantots ļaunprātīgos nolūkos. Paredzēts, ka FM šo izvērtējumu veiks līdz 2028. gada 31. decembrim. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!