Smart-ID lietotāju skaits Latvijā ir sasniedzis vienu miljonu

Smart-ID lietotāju skaits Latvijā ir sasniedzis vienu miljonu

Jau viens miljons Latvijas iedzīvotāju, izmantojot Smart-ID, ikdienā saņem dažādus e-pakalpojumus un parakstās ar drošu elektronisko parakstu. Ik dienas Baltijas valstīs tiek veikti vairāk kā 2,5 miljoni darījumu, kur identitātes apliecināšanai tiek izmantots tieši Smart-ID

Neskatoties uz to, ka SK ID Solutions filiāle Latvijā strādā tikai divus gadus, uzņēmumam ir liela pieredze, un tas šogad svin 20 gadu jubileju. Latvijā tas nodrošina tikai ar Smart-ID produktu saistītus pakalpojumus, taču Igaunijā un Lietuvā uzņēmums pārvalda arī elektroniskās identitātes - attiecīgi Mobile ID and Mobilusis parašas pakalpojumus.  

Smart-ID ir viens no populārākajiem un visstraujāk augošajiem autentifikācijas rīkiem gan Latvijā, gan arī pārējās Baltijas valstīs. Sākotnēji tas tika izmantots drošai banku pakalpojumu izmantošanai tiešsaistē. Vēlāk arī citi pakalpojumu sniedzēji izvēlējās integrēt Smart-ID, lai klienti ērti varētu izmantot viņu pakalpojumus.

Šobrīd Latvijā Smart-ID savos pakalpojumos integrējuši jau 85 dažādu tiešsaistes pakalpojumu nodrošinātāji.

Smart-ID kopš 2018. gada novembra ir atzīts arī par kvalificētu elektroniskā paraksta izveides ierīci. Ar Smart-ID kvalificēto elektronisko parakstu parakstītajiem dokumentiem ir identisks juridisks spēks kā ar roku parakstītājiem dokumentiem. 

Lai izmantotu elektronisko parakstu, vispirms ir jāpārliecinās, ka lietotājam pieejamais Smart-ID konts ir kvalificēta līmeņa konts. Atverot Smart-ID lietotni savā mobilajā ierīcē, tās fons būs vai nu zaļā vai baltā krāsā. Ja fons ir baltā krāsā, tas nozīmē, ka tas ir kvalificētais Smart-ID konts, un elektroniskā paraksta funkcija tajā ir aktivizēta. Ja lietotnes fons ir zaļš, tad jāveic konta pārveidošana uz kvalificēto Smart-ID kontu, ko tagad var izdarīt pašā lietotnē, izmantojot biometrisko identitātes pārbaudi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!