Solis augšup viedāku maksājumu virzienā

Solis augšup viedāku maksājumu virzienā

Iespēju lielākam iedzīvotāju skaitam norēķināties par pirkumu ar savu viedierīci piedāvā Swedbank jaunā mobilā lietotne jeb aplikācija “Swedbank 2019”. Uzreiz jāpiebilst, ka pagaidām šo aplikāciju var lejupielādēt vien Android operētājsistēmas lietotāji. Pēc Swedbank sniegtās informācijas – IoS operētājsistēmas lietotājiem vēl kāds brīdis jāpaciešas, jo Apple atbalsta tikai Apple Pay funkciju, kas Baltijas valstīs nav pieejama.

Svarīgi, ka lietotne “Swedbank 2019” darbojas līdzīgi kā bezkontaktu norēķinu kartes – maksājumu var veikt, viedierīci pietuvinot terminālim un nopīkstinot to. Atšķirībā no bezkontaktu norēķinu kartēm, mobilo bezkontaktu maksājumu summas limits vienā pirkuma reizē ir lielāks, sasniedzot 150 eiro vienai transakcijai. Šāds limits prasa arī zināmus drošības pasākumus. Proti,

mobilajiem maksājumiem uzstādīta papildu drošības funkcija, kas nodrošina obligāto ekrāna aizslēgšanu brīdī, kad pircējs veic maksājumu.

Swedbank pārstāvji norāda, ka ikviens Android operētājsistēmas lietotājs tiek aicināts lejupielādēt “Swedbank 2019” savā viedierīcē, izmēģināt aplikācijas lietošanas loģiku, funkcijas un sniegt savu novērtējumu, atsauksmes, lietošanas pieredzi Swedbank pārstāvjiem. Swedbank klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs uzsver, ka ikviens klients var piedalīties jaunās lietotnes izstrādē, veidojot vēl nebijušu sadarbības modeli.

Swedbank pārstāvji prognozē, ka mobilie bezkontaktu maksājumi drīzumā kļūs par tikpat pieprasītu norēķinu veidu kā maksājumi ar bezkontaktu norēķinu kartēm. Jāpiebilst, ka patlaban Swedbank bezkontaktu norēķinu kartes lieto ap 300 000 klientu, sasniedzot 2 miljonus transakciju mēnesī. Domājams, ka ilgi nebūs jāgaida, un arī mobilie maksājumi varētu kļūt par ērtu un visai ierastu veidu, kā samaksāt par savu kāroto preci.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!