“Swedbank” uzņēmumiem sāk piedāvāt jaunu dokumentu parakstīšanas rīku

“Swedbank” uzņēmumiem sāk piedāvāt jaunu dokumentu parakstīšanas rīku

“Swedbank” vakar, 11. februārī, nākusi klajā ar jaunu dokumentu parakstīšanas rīku, kas būs domāts tieši uzņēmējiem, kā arī pašnodarbinātajiem. Jaunais risinājums līdztekus jau citiem līdzīgiem e-paraksta rīkiem ļaus droši, ātri un ērti parakstīt e-dokumentus, un to varēs izmantot gan uzņēmuma iekšējām vajadzībām, gan sadarbībā ar klientiem un partneriem. 

Lai tiktu pie šīs iespējas, uzņēmējam, pirmkārt, jābūt Swedbank klientam. Otrkārt, nepieciešams reģistrēties Swedbank bloga platformā “Biznesam”, kas iepriekš bija pazīstams ar nosaukumu “Business Network”. Tad, kad šis viss izdarīts, var ķerties pie pirmo dokumentu parakstīšanas. 

Pēc Swedbank sniegtās informācijas - jaunais e-paraksta rīks būs derīgs lietošanai jebkura lieluma uzņēmumā un līdzīgi kā citi šobrīd pieejamie elektroniskā paraksta risinājumi, arī šis ļaus parakstīt dažāda veida dokumentus gan uzņēmuma iekšējām vajadzībām, gan arī, piemēram, līgumus, iesniegumus, rēķinus un cita veida dokumentus ar klientiem un partneriem. Swedbank skaidro, ka jaunais paraksta rīks ļauj bankas klientiem dokumentus nosūtīt parakstīšanai arī citiem parakstītājiem – uzņēmuma klientiem vai sadarbības partneriem, kuriem nav obligāti jābūt platformas "Biznesam" reģistrētiem lietotājiem, lai parakstītu izveidoto dokumentu. Dokumentus iespējams parakstīt ar kvalificētu Smart ID vai eID e-parakstiem.

Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Lauris Mencis norāda, ka bankas izstrādātais paraksta rīks Latvijas uzņēmējiem paplašina iespējas dažādu ikdienas administratīvu dokumentu apritē un glabāšanā. Viņš uzsver, ka jaunajam paraksta rīkam ir vairākas priekšrocības – piemēram, dokumentu parakstīšanā nav nepieciešamas palīgierīces, tādējādi padarot parakstīšanas procesu vēl ērtāku un ātrāku. 

Līdztekus šim paraksta rīkam Latvijas uzņēmumiem, organizācijām un iedzīvotājiem pieejami vēl vairāki risinājumi, kā parakstīt dokumentus, piemēram, eParaksts mobile un tas pats Smart ID. Šajā sakarā uzņēmums DigitalMind radījis risinājumu SigningServicesTas ir programmatūras risinājums, kas nodrošina vienkāršus un pieejamus rīkus, lai ieviestu elektronisko parakstu jebkuras organizācijas procesos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!