Tikai 10% no visiem miljardieriem pasaulē ir jaunāki par 50 gadiem

Tikai 10% no visiem miljardieriem pasaulē ir jaunāki par 50 gadiem

Ikvienam droši vien ir zināma vismaz viena persona, kuras bagātību un īpašumu vērtība mērāma miljardos ASV dolāru. Būtiski, ka vieni no pasaulē zināmākajiem miljardieriem pārstāv tieši tehnoloģiju nozari. Tie ir Tesla, SpaceX, Neuralink, The Boring Company vadītājs Īlons Masks un Blue Origin un bijušais Amazon vadītājs Džefs Bezoss. Pēc Forbes datiem, 2023. gada maijā visā pasaulē reģistrēti 2640 miljardieri. Kā izrādās, to vidējais vecums nav nemaz tik mazs un sasniedz 67 gadus. 

Saskaņā ar datu analītikas uzņēmuma Altrata jaunāko ziņojumu - visu pasaulē reģistrēto miljardieru vidējais vecums šobrīd sasniedz 67 gadus. Tikai 10% miljardieru ir jaunāki par 50 gadiem. Savukārt vairāk nekā 40% no visiem pasaules miljardieriem ir vismaz 70 gadus veci.

Galvenais iemesls, kāpēc gados jaunāku miljardieru īpatsvars ir tik zems - vienkārši nepieciešams daudz laika, lai uzkrātu tik lielus bagātību apmērus. 

Pētījumā atklāts, ka biežākais miljardieru pamatienākumu avots ir darbošanās finanšu jomā. Te ietilpst gan finanšu pakalpojumu sniegšana, gan ieguldīšana akcijās un citos finanšu instrumentos. Otrs populārākais miljardu ieguves avots ir tehnoloģiju joma. Tālāk seko biznesa un patērētāju pakalpojumi, kā arī viesmīlība un izklaides joma. 

Savukārt miljardieru vecumā virs 70 gadiem biežākais ienākumu avots saistīts ar finanšu jomu. Tikmēr miljardieri, kuri jaunāki par 50 gadiem, biežāk darbojas, vada uzņēmumus tehnoloģiju jomā, izklaides, viesmīlības industrijās. Tāpat gados jaunāki miljardieri pie lielās bagātības biežāk tikuši, pateicoties mantojumam. Lielai daļai miljardieru raksturīga arī vēlme investēt, piemēram, ieguldot dažādos finanšu instrementos, pērkot nekustamo īpašumu, uzņēmumus utml. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!