Trešo reizi Rīgā norisināsies Starptautiskais Ekonomikas Forums

Trešo reizi Rīgā norisināsies Starptautiskais Ekonomikas Forums

Pašā oktobra izskaņā un novembra sākumā, no 31. oktobra līdz 1. novembrim, Latvijas Zinātņu akadēmija būs mājvieta visiem tiem, kam svarīgi un aktuāli tie jautājumi, kas saistīti par un ap ekonomiku. Tieši tur divu dienu garumā norisināsies III Starptautiskais Ekonomikas Forums. Pasākuma fokuss šogad vērsts uz izaicinājumiem, zinātnē balstītiem risinājumiem un starptautisko sadarbību uzņēmējdarbībā.

Pēc Ekonomikas Foruma rīkotāju publicētās informācijas – tā mērķis šogad ir sekmēt uzņēmējdarbības vides attīstību, cenšoties izzināt uzņēmējdarbības attīstību traucējošos aspektus un sniegt ieteikumus gan kā šos izaicinājumus risināt, gan sniegt zinātniski pamatotas rekomendācijas mērķtiecīgas valsts un pašvaldības uzņēmējdarbības atbalstam. Tāpat tiek uzsvērts, ka

šī gada pasākumā plānots sekot iepriekšējo gadu Ekonomikas Forumu piemēram, kas kalpo kā platforma zinātnieku, uzņēmēju un politiķu pieredzes apmaiņai un darbībai.

Tādā veidā tiek rosināta ārvalstu un vietējo investīciju ienākšana un inovatīva tautsaimniecība ilgtermiņā.

Nedaudz ieskatoties Foruma saturā, jāpiemin, ka pirmās dienas darba kārtība lielākoties norisināsies kā plenārsēdes, savukārt otrā diena aizritēs, izrunājot aktuālos jautājumus paralēlajās sekcijās. Vērts pieminēt, ka III Starptautiskā Ekonomikas Foruma pirmajā dienā par mobilajiem lielajiem datiem digitālās ekonomikas attīstībai pastāstīs mobilo sakaru operatora “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) prezidents Juris Binde. Kā izveidot vislabāko uzņēmējdarbības vidi, ņemot par piemēru Skandināvijas pieredzi apvienībā ar Latvijas iespējām, atklās Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā biedrs Fredis Bikovs. Savukārt Ķīnas Sociālo Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta bijušais direktors Pei Changhong atklās to, kas ir Ķīnas ekonomikas izaugsmes dzinējspēks.

Tikmēr Ekonomikas Foruma otrajā dienā paralēlajās sekcijās tiks apskatīti tādi jautājumi kā finanšu tirgus biznesam: atbalsts vai barjera; efektīvākie rīki uzņēmējdarbības straujākai attīstībai; galvenie izaicinājumi uzņēmējdarbībā, ar kuriem saskaras vietējie un ārvalstu investori, kā arī tiks aktualizēts jautājums par uzņēmējdarbības atbalstu jauniem cilvēkiem. 

Jāpiebilst, ka Ekonomikas Forumu organizē Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts kopā ar LMT un citiem sadarbības partneriem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!