2021. gadā Tet sasniedz vēsturiski lielāko apgrozījumu – 253,3 miljonus eiro

2021. gadā Tet sasniedz vēsturiski lielāko apgrozījumu – 253,3 miljonus eiro

Pērn Tet ir sasniedzis vēsturiski lielāko grupas apgrozījumu – 253,3 miljonus eiro jeb par 14% vairāk nekā 2020. gadā, liecina grupas konsolidētie finanšu rezultāti. Apgrozījuma pieaugumu veidojusi gan mazumtirdzniecības un datu centru pakalpojumu izaugsme, gan eksporta attīstība. Pakalpojumu uzlabošanā, attīstībā un pieejamībā, kā arī jaunu, inovatīvu risinājumu izveidē 2021. gadā veiktas vērienīgas investīcijas gandrīz 36 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12% vairāk nekā iepriekš.

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks norāda, ka aizvadītais gads iezīmējās ar izteiktu pieprasījumu pēc stabiliem un kvalitatīviem pakalpojumiem, tostarp attālinātā darba un mācību ietekmē. Savukārt iedzīvotāju digitālo prasmju uzlabošanās rezultātā auga e-vides darījumu, mākoņpakalpojumu un IT drošības risinājumu nepieciešamība. Pateicoties plašam pakalpojumu klāstam, kas nodrošina mūsdienu sabiedrības pamatvajadzības, un jauno pakalpojumu izaugsmei,

Tet ne vien sasniedzis labus finanšu rezultātus Latvijas tirgū, bet arī audzējis uzņēmuma eksportu Ukrainā un Vācijā.

Eksporta apjoms audzis par 30%, sastādot piekto daļu no uzņēmuma kopējā apgrozījuma. 

Pavasarī Tet prezentēja Baltijā unikālo izklaides platformu Tet+. Gada izskaņā to izvēlas vidēji 70% no jaunajiem televīzijas pakalpojumu klientiem. Platformas apgrozījuma kāpumu (+16%) palīdzējusi sasniegt gan platformas unikalitāte tirgū, gan plašais pasaules labākā satura piedāvājums, gan uzņēmuma investīcijas vietējā satura izveidē, par vairāk nekā trešdaļu palielinot Tet studio seriālu un raidījumu, kā arī filmu apjomu. Gada skatītāko seriālu un raidījumu TOP10 vidū izceļas tieši Tet studio producētais saturs: “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, “Perfektās kāzas”, “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē”, “Ukulele”, “Emī un Rū” un “Mīla kemperī”. 

2021.gadā interneta patēriņš pieauga par 14%, un līdzīgs pieaugums prognozējams arī turpmākajos gados, tādēļ arī pērn Tet veica būtiskus ieguldījumus interneta pamattīkla un esošo un topošo pakalpojumu pilnveidē un izstrādē. Tet turpināja optiskā tīkla izvēršanu, to izbūvējot apmēram 6000 jaunās adresēs visā Latvijā, uzlaboja Latvijas interneta pamattīkla infrastruktūru un starptautisko datu risinājumus. Rudenī Tet ieviesa 10 Gbit/s fiksēto optisko internetu mājām – nākotnes tehnoloģiju, kas spēj nodrošināt visaugstākās vajadzības. Augot pieprasījumam pēc mākoņrisinājumiem,

2021. gadā ekspluatācijā nodots jau sestais Tet datu centrs, kā arī uzsākta mākoņu platformas paplašināšana.

Pēdējo gadu izmaiņas ieviesušas korekcijas arī mazumtirdzniecībā – kopējais tehnikas preču piedāvātais klāsts un pārdošanas apjoms aug, taču iepirkšanās notiek internetā. Tas ļāvis Tet e-veikala apgrozījumam augt par 80%, savukārt par 16% palielinājies arī mazumtirdzniecības kopējais apjoms. Pirktākās preces veikalos bijušas mājas sadzīves tehnika un viedtālruņi. 

Pozitīva apgrozījuma tendence 2021. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vērojama arī zvanu centra pakalpojumos, datu centra, reklāmas un elektrības biznesā, kur 2021. gadu Tet noslēdza ar 31% klientu skaita pieaugumu. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!