99% uzņēmumu vadītāju pasaulē prognozē ekonomisko lejupslīdi

99% uzņēmumu vadītāju pasaulē prognozē ekonomisko lejupslīdi

Jau kopš gada sākuma vērojamas izmaiņas lielo uzņēmumu noskaņojumā. Virkne tehnoloģiju kompāniju pauda bažas par ekonomikas sabremzēšanos, tāpēc uzsāka darbinieku masveida atlaišanas kampaņas. Bažas par ekonomikas lejupslīdi nekur nav pazudušas arī 2023. gada otrajā pusē, ko apliecina konsultāciju firmas EY jaunākais uzņēmumu vadītāju noskaņojuma pētījums “EY CEO Outlook Pulse”, kurā noskaidrots, ka teju visi aptaujātie prognozē ekonomisko lejupslīdi. 

Lai arī gandrīz visi jeb 99% uzņēmumu vadītāju visā pasaulē prognozē ekonomisko lejupslīdi, būtiski atšķiras viņu viedokļi tajā, cik nopietna un ilga tā būs. Ceturtā daļa jeb 25% vadītāju uzskata, ka ekonomikas lejupslīde būs mērena un īstermiņa. 41% aptaujāto domā, ka tā būs mērena, bet noturīga. 18% vadītāju prognozē, ka ekonomikas lejupslīde būs dziļa, taču īstermiņa. 15% aptaujāto ir drūmākās domās un uzskata, ka tā būs dziļa un noturīga. Savukārt 1% pētījuma dalībnieku neprognozē ekonomisko lejupslīdi. 

Viedokļi ir dažādi, taču, salīdzinot ar šī gada janvāri, uzņēmēju noskaņojums šajā ziņā ir kļuvis pozitīvāks. Proti, mazāk vadītāju prognozē, ka būs gaidāma dziļa ekonomikas lejupslīde - ja janvārī šādi domāja puse uzņēmumu vadītāju, šobrīd - 33%.

Kopumā 47% vadītāju atzinuši, ka salīdzinājumā ar gada sākumu šobrīd jūtas optimistiskāki par gaidāmo situāciju ekonomikā.

Pētījumā arī tika jautāts uzņēmēju viedoklis par ģeopolitisko konfliktu un piegādes ķēžu problēmu ietekmi uz viņu biznesu tuvākā gada laikā. Noskaidrots, ka tikai 6% aptaujāto ir pārliecināti, ka problēmas šajās jomās viņus neskars. Tikmēr 22% vadītāju uzskata, ka šie riski atstās ļoti nozīmīgu ietekmi uz biznesu, 35% uzskata, ka ietekme būs būtiska. Savukārt 25% aptaujāto prognozē, ka ģeopolitiskie konflikti un piegādes ķēdes problēmas uz viņu biznesu atstās mērenu ietekmi. Līdzīgs atbilžu sadalījums vērojams arī jautājumā par makroekonomisko un tirgus nestabilitātes risku ietekmi uz biznesu. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!