Biznesa uzsācēji Latvijā kļūst arvien pozitīvāk noskaņoti

Biznesa uzsācēji Latvijā kļūst arvien pozitīvāk noskaņoti

Sava biznesa uzsākšana ir drosmīgs un izaicinājumiem pilns solis, ko pavada neziņa, bailes un daudz jautājumu par to, kā būs un vai vispār ir vērts. Vienlaikus jaunākais attīstības finanšu institūcijas ALTUM pētījums liecina par to, ka biznesa uzsācējiem Latvijā aug ne tikai ienākumu līmenis, bet arī kopējā apmierinātība ar dzīvi. 

Balstoties uz pētījuma rezultātiem, 59% aptaujāto pēc biznesa uzsākšanas norāda uz ienākumu līmeņa paaugstināšanos, savukārt 68% pieaugusi kopējā apmierinātība ar dzīvi.

Jautāti par galvenajiem iemesliem uzsākt savu biznesu, absolūtais vairākums jeb 73% respondentu norādīja uz vēlmi strādāt pastāvīgi, nevis cita pakļautībā.

54% aptaujāto nozīmīgs iemesls sava biznesa uzsākšanai ir iespēja uzlabot finansiālo stāvokli. Savukārt 42% kā būtisku iemeslu biznesa uzsākšanai min iespēju realizēt savas idejas. 

Vairāk nekā puse aptaujāto norādīja, ka viens no būtiskiem iemesliem uzsākt savu biznesu, ir sava finansiālā stāvokļa uzlabošana. Šo mērķi sasniegusi ievērojama daļa aptaujāto uzņēmēju. 59% respondentu, kuri uzsākuši biznesu, fiksējuši savu personīgo ienākumu kāpumu. 21% tie auguši ievērojami, savukārt 38% ienākumi palielinājušies nedaudz. 

Finansiālais stāvoklis nav vienīgais aspekts, kas uzlabojies, uzsākot savu biznesu. 68% aptaujāto atzīmējuši, ka pēc biznesa uzsākšanas augusi viņu apmierinātība ar dzīvi. Vienlaikus 65% respondentu atzīmējuši, ka pieaudzis ikdienā piedzīvotā stresa līmenis, ko biežāk atzīmējuši tieši galvaspilsētā saimniekojošie jaunie uzņēmēji. 

Tāpat pētījumā noskaidrotas trīs sarežģītākās lietas biznesa uzsākšanai Latvijā. Lielākā daļa jeb 41% jauno uzņēmēju šeit atzīmē neziņu par nākotni, 34% - finansējuma piesaisti. Savukārt 27% aptaujāto kā sarežģītāko lietu biznesa uzsākšanai min personīgo ienākumu trūkumu. 

Jāpiezīmē, ka pētījumu par biznesa uzsākšanu Latvijā ALTUM veica kopā ar pētījumu kompāniju Norstat 2023. gada nogalē, aptaujājot 200 Latvijas uzņēmumu pārstāvjus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!