ES sankciju sarakstos iekļauti 4,6 tūkstoši subjektu

ES sankciju sarakstos iekļauti 4,6 tūkstoši subjektu

Pirms uzsākt jaunu sadarbību būtisks nosacījums ir pārbaudīt, vai potenciālais partneris nav iekļauts sankciju sarakstos. Tas īpaši aktuāli kļuvis pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Lursoft apkopotā informācija apstiprina, ka kopš šī notikuma būtiski palielinājies sankciju sarakstos iekļauto subjektu skaits. 

Lursoft informē, ka šobrīd sankciju sarakstos kopumā atrodami vairāk nekā 24 tūkstoši subjektu. Savukārt Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstos to skaits sasniedz 4,6 tūkstošus. Lielākā daļa jeb ap 80% no šiem sankciju sarakstos iekļautajiem subjektiem ir fiziskas personas, savukārt atlikušie ap 20% - juridiskas personas. 

Sankciju sarakstos esošo subjektu skaits ievērojami palielinājās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. To pierāda arī Lursoft atklātā informācija, ka 42% no ES sankciju sarakstos esošajiem subjektiem iekļauti tieši, reaģējot uz šo karu. Tiesa, jāuzsver, ka

šobrīd ES sankciju sarakstos nav atrodams neviens Latvijas uzņēmums.

Vienlaikus Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa skaidro, ka tas neizslēdz risku pārkāpt ES noteiktās sankcijas arī tiem Latvijas uzņēmējiem, kuri sadarbojas tikai ar vietējiem uzņēmumiem, jo vairākām sankcijām pakļautām personām tiešā vai netiešā veidā pieder Latvija uzņēmumu kapitāldaļas, vai tie īsteno faktisku kontroli pār tiem. 

Tāpat Lursoft valdes locekle vērš uzmanību, ka jaunu sankciju noteikšana fiziskām personām un organizācijām pērn skaitliski ir būtiski sarukusi. Proti, sankcijas noteiktas 808 subjektiem, taču to skaits joprojām ir liels. D. Kiopa arī norāda, ka sankciju riska uzraudzība turpina būt viens no izaicinājumiem uzņēmējiem. It īpaši tiem, kuri strādā ar piegādātājiem vai klientiem ārvalstīs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!