Globālās kompānijas uzsākušas darbinieku masveida atlaišanu

Globālās kompānijas uzsākušas darbinieku masveida atlaišanu

Ņemot vērā ne visai labos trešā ceturkšņa finanšu rezultātus, vairākas lielās kompānijas paziņojušas par taupības pasākumiem, darbā pieņemšanas pārtraukšanu un pat masveida darbinieku atlaišanu. Šos plānus jau īstenojušas tādas kompānijas kā Snap, Twitter un tagad arī Meta

Meta vadītājs Marks Zakerbergs paziņojis, ka šīs nedēļas laikā uzsāks masveida darbinieku atlaišanu un samazinās strādājošo skaitu par 13% jeb vairāk nekā 11 tūkstošiem. Tā ir lielākā masveida atlaišana uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē, un norādīts, ka visvairāk tā ietekmēs tieši personālvadības un biznesa komandas. 

Vienlaikus Zakerbergs jau iepriekš devis mājienus, ka plāno samazināt kompānijā strādājošo skaitu, norādot, ka

līdz 2023. gada beigām Meta varētu kļūt par mazāku kompāniju.

Paralēli darbinieku masveida atlaišanai uzņēmums arī apturējis jaunu darbinieku pieņemšanu, kā arī pagaidām atlicis dažus uzņēmuma nodaļas Reality Labs, kas darbojas virtuālās un papildinātās realitātes jomā, projektus. Šeit jāpiezīmē, ka Reality Labs pēdējos gados saskārusies ar nopieniem zaudējumiem, kas galvenokārt saistāmi ar Meta virtuālās telpas - metaversa - izveidi. Taču finanšu dati norāda arī uz zaudējumiem reklāmas segmentā. 

Bez Meta vērienīga darbinieku atlaišana nesen tika sarīkota arī miljardiera Īlona Maska vadītajā uzņēmumā Twitter, kur atlaida apmēram pusi darbinieku jeb ap 3700 strādājošo. Daži no padotajiem iesūdzējuši Masku tiesā par to, ka uzņēmums, atlaižot darbiniekus, nav ievērojis likumus, iepriekš nebrīdinot par šādu masveida atlaišanu. 

Tāpat ievērojamas izmaiņas strādājošo skaitā plāno vai jau īstenojuši tādi uzņēmumi kā Intel, Coinbase, Snap, Stripe, Lyft, Shopify un citi. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!