Google.org investē 200 000 eiro, lai attīstītu MI prasmes Latvijas uzņēmumu un darbinieku vidū

Google.org investē 200 000 eiro, lai attīstītu MI prasmes Latvijas uzņēmumu un darbinieku vidū

Google, sadarbojoties ar Ekonomikas ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, paziņojusi par programmas “Izaugsme ar Google” atjaunošanu. Google piedāvās Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) apmācības, kas sniegs nepieciešamās zināšanas un prasmes MI izmantošanā. Tāpat Google labdarības struktūrvienība Google.org apņemas ieguldīt līdz 200 000 eiro, lai palīdzētu darbiniekiem, īpaši tiem, kam nepieciešams papildu atbalsts, apgūt būtiskās MI prasmes, tādējādi nodrošinot labākas darba izredzes. 

Programma “Izaugsme ar Google: kopā ar AI” piedāvās MVU virkni bezmaksas tiešsaistes kursu un semināru par tādām tēmām kā datos bāzēta lēmumu pieņemšana, mašīnmācīšanās un mākslīgā intelekta sekmēts mārketings.

Saturs, ko sagatavojuši Google eksperti un pasniedzēji, būs pieejams latviešu valodā un pielāgots arī iesācēju līmeņa speciālistiem.

Savukārt Google filantropijas organizācija Google.org, izmantojot AI Opportunity Fund for Europe iniciatīvu, apņēmusies sniegt Latvijas darbiniekiem vajadzīgās MI prasmes. Šī iespēja paredzēta īpaši tiem, kuriem vajadzīgs lielāks atbalsts, lai paaugstinātu savas MI pamatzināšanas un gūtu labāka darba iespējas. Bezpeļņas un pilsoniskās organizācijas, kā arī sociālie uzņēmumi, kas atbalsta šos darbiniekus, var pieteikties finansējumam līdz 28. jūnijam. Latvijai ir piešķirti ap 200 000 eiro. Sekmīgu pieteikumu iesniedzēji saņems īpaši pielāgotas apmācības latviešu valodā par MI pamatkursiem, kā arī plašas konsultācijas un visaptverošu atbalstu.

Jāpiezīmē, ka nesen veiktā pētījumā, ko pēc Google pasūtījuma īstenoja Implement Consulting Group, secināts, ka aptuveni pēc desmit gadiem ģeneratīvais mākslīgais intelekts varētu palielināt Baltijas un CAE valstu IKP par 90-100 miljardiem eiro. Tas nozīmētu 5% pienesumu IKP, ja reģionā tiktu panākta plaša ģeneratīvā mākslīgā intelekta ieviešana.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!