Gudrs uzņēmums šodienas izpratnē - tendences un risinājumi

Gudrs uzņēmums šodienas izpratnē - tendences un risinājumi

Vieda uzņēmuma jēdziens dažādos laikos bijis citāds, un arī šajā pārmaiņu laikā iezīmējas spilgtas tendences biznesa vadībā, kurām garām paiet nevar neviens uz attīstību, efektivitāti un konkurētspēju virzīts uzņēmējs. Par to, kas ir gudrs uzņēmums šodienas izpratnē un kādi risinājumi nepieciešami mūsdienu izaicinājumu pārvarēšanai, tika noskaidrots 25. maijā  BiSMART rīkotajā tiešsaistes konferencē “Gudrais uzņēmums”. 

Par to, kas ir gudrais uzņēmums, kur tāds rodas un kādas kvalitātes tam piemīt, pastāstīja BiSMART vadītājs Juris Kabakovs. Viņa ieskatā vieda uzņēmuma pamati meklējami gudros mērķos, kuri pēc savas būtības ir konkrēti, saprotami, izmērāmi, reāli sasniedzami, atbilstoši situācijai, iekļaujas paredzētajos termiņos. Šos mērķus visvienkāršāk sasniegt, gudri sadalot mazākos mērķos un nepārtraukti sekojot progresam. 

Kā automatizēt lēmumu pieņemšanu uzņēmumā, skaidroja Infotrust vadītājs Māris Svilāns.  Uzņēmumos ikdienā tiek pieņemti simtiem tūkstošu lēmumu, kas prasa gan laiku, gan atdevi no darbiniekiem.

Taču uzņēmējdarbībā ir iespējams atsevišķus lēmumus pieņemt vienreiz par visām reizēm.

Viens no scenārijiem ir automatizēt lēmumu pieņemšanu. Šādā veidā tiek samazināti riski un izmaksas, lēmumi kļūst caurspīdīgāki, saprotamāki, panākta procesu caurskatāmība. 

Digital Mind biznesa attīstības direktors Zigmunds Vīķis pastāstīja, kā uzņēmumam spert pirmos soļus automatizācijas virzienā, kļūstot efektivākam un pelnošākam. Viņš iesākumā norāda uz darba tirgus izaicinājumiem globāli un Baltijā, kuri ietver, piemēram, pāreju uz attālinātu darbu, darbaspēka prasības pēc digitālās pieredzes, kā arī ekonomisko lejupslīdi un efektivitātes celšanu. Šos izaicinājumus veiksmīgi palīdz risināt robotu automatizācija. 

Kāds ir labākais ceļš digitālo risinājumu pieņemšanā, atklāja SK ID Solutions biznesa attiecību un Latvijas filiāles vadītāja Sanita Meijere, kura iesākumā norāda uz pētījumu par e-gatavības līmeni, ko ietekmē interneta pieejamība, atbalsts no sabiedrības un valsts, uzņēmumu gatavības līmenis.

Digitālo risinājumu pieņemšanā un veiksmīgā mērķu sasniegšanā liela nozīme ir tādiem faktoriem kā spēles elements, pārmaiņu vadība, drošība, apmācības, uzticība, vērtības sajūta. 

Ar rīkiem un risinājumiem, kuri var palīdzēt uzlabot klientu servisu, dalījās Tet mākslīgā intelekta pārdošanas projektu vadītāja, robotu trenere Aļona Rastihina, īsumā iepazīstinot ar Tet pieeju klientu apkalpošanā. Viens no Tet plaši izmantotiem klientu apkalpošanas risinājumiem ir robotzvani, kas ceļ komunikācijas kvalitāti un samazina izmaksas. Uzņēmums tos visbiežāk pielieto informatīviem zvaniem, ikmēneša ziņām un atgādinājumiem klientiem par parādiem. 

Kāda nozīme ir dokumentu vadības sistēmai un kā tā var celt uzņēmuma efektivitāti, samazināt riskus, pastāstīja Corporate Solutions grupa projektu vadītājs Māris Veits. Viņš atklāj galvenos izaicinājumus, kas kavē efektīvu darbu ar dokumentiem. Piemēram, reģistrēti dokumenti ar vienādiem numuriem, nav piekļuves visiem saistītajiem dokumentiem. Šādām problēmām labs risinājums ir vadības sistēma, kas paaugstinās precizitāti dokumentu sagatavošanā, ļaus tos glabāt vienuviet, palielinās datu drošību un sniegs citas iespējas. 

Kā organizēt iekšējo zvanu plūsmu lielās organizācijās, strādājot arī no mājām, ar risinājumiem dalījās CSC TELECOM biznesa risinājumu arhitekts Kārlis Leimanis.

Pēdējo divu gadu laikā arvien izteiktāka kļuvusi vēlme pēc hibrīdmodeļa - darba gan no mājām, gan biroja.

Šajā ziņā būtisks jautājums ir par zvanu plūsmu uzņēmumā un kā to organizēt šodien. K. Leimanis iepazīstina ar pāris rīkiem, kas ļaus efektīvi un bez lielām izmaksām risināt šo izaicinājumu.

Par to, kā gudri plānot finanses neparedzamos tirgus apstākļos, pastāstīja Factris Latvija izpilddirektors Kaspars Barons. Viņš iepazīstina ar galvenajiem riskiem, ar ko uzņēmumi visai bieži sastopas, plānojot finanses un dalījās ar vairākām iespējām, kā šos izaicinājumus efektīvi un nesāpīgi novērst. Viedai finanšu plānošanai Factris piedāvā vairākus risinājumus, ieskaitot faktoringu, finanšu analīzi, debitoru riska izvērtēšanu un citas iespējas. 

Ar vietni MindLink.lv un kā šis resurss var palīdzēt uzņēmumam efektivizēt biznesa procesus, iepazīstināja PwC MindLink.lv projekta vadītāja Inga Ķempele. PwC un MindLink radījuši risinājumu - Mindlink.lv, kas uzņēmumiem piedāvā saprotami strukturētu, aktuālu informāciju nodokļu, grāmatvedības, juridiskajos un citos uzņēmējdarbībā aktuālos jautājumos, PwC konsultantu ieteikumus, publikācijas, pētījumus. 

Par kultūru kā komandas sportu gudra uzņēmuma kontekstā pastāstīja Tvnet Grupa mārketinga nodaļas vadītājs Ansis Egle, kurš dalās ar vairākiem stāstiem no Tvnet Grupa pieredzes, kas saistīti par un ap kultūras veidošanos uzņēmumā. Šie stāsti var palīdzēt ikvienam, kuram ir svarīga sava uzņēmuma izaugsme, darbinieku labsajūta un labi paveikts darbs. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!