Mākslīgā intelekta (MI) straujā attīstība satricinājusi daudzas nozares un likusi bažīties par darba vietu samazinājumu automatizācijas rezultātā. MI eksperti lielākoties piekrīt tam, ka straujā tehnoloģiju attīstība ietekmēs darba tirgu. Tomēr viedokļi dalās - vieni uzskata, ka tas ir iemesls bažām, kamēr citi tajā saskata izaugsmes iespējas.
Google Brain dibinātājs un Stenfordas Universitātes profesors Endrjū Ng ir starp tiem, kuri raugās optimistiski par mākslīgā intelekta ietekmi uz darba tirgu. Viņš uzskata, ka MI neaizstās darba spēku. Nesenā runā viņš skaidroja, ka lielākajā daļā darbu 20 - 30% pienākumu tiks automatizēti. Vienlaikus tas liecina par to, ka darbs joprojām būs. Tāpat viņš apgalvo, ka MI neaizstās cilvēkus.
Taču profesionāļi, kuri izmanto mākslīgā intelekta risinājumus, gan aizstās tos, kuri to nedara un nevēlas apgūt tehnoloģijas.
Endrjū Ng arī uzskata, ka automatizācija palīdzēs uzņēmumiem atrast jaunas inovāciju iespējas. Kad uzņēmumi atklāj, ka var paveikt uzdevumu ar 1000 reižu mazākām izmaksām, izmantojot tādas tehnoloģijas kā MI, tie sākotnēji visai piesardzīgi priecājas par izmaksu samazinājumu. Iespējams, sākumā būs jāiegulda 10 000 reižu vairāk līdzekļu tehnoloģijās, lai vēlāk varētu izjust reālo ietaupījumu. Runājot par MI izmantošanu, Endrjū Ng uzskata, ka ietaupīto līdzekļu apjoms var būt ierobežots, turpretī izaugsmes iespējām, ko šī tehnoloģija var sniegt, gan nav robežu.
Jāpiezīmē, ka Endrjū Ng iepriekš izteicies, ka lielie tehnoloģiju uzņēmumi pārspīlē ar mākslīgā intelekta radītajiem draudiem cilvēcei. Tas acīmredzot tiek darīts, lai nodrošinātu dominanci tirgū.